Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Pozitif ve Temaslı 59 Kişi Dışarda Yakalandı

Balıkesir’de Pozitif ve Temaslı 59 Kişi Dışarda Yakalandı
22 Kasım 2020 - 14:25

Balıkesir’de Pozitif ve Temaslı 59 Kişi Dışarda Yakalandı

Balıkesir’de Pozitif ve Temaslı 59 Kişi Dışarda Yakalandı. Balıkesir’de Covid-19 salgını için alınan tedbirler kapsamında, Covid-19 teşhisi konmuş ve temaslı olduğu tespit edilen, izolasyonda olması gerekirken dışarda olduğu belirlenen, İzolasyon kurallarına uymayan 59 kişi yurda yerleştirildi.

 Para Cezası ve Adli İşlem Uygulanıyor

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda yer alan bilgiye göre, Covid-19 teşhisi konulmuş ve temaslı olup ikametlerinde zorunlu izolasyonda olması gereken 59 kişi hakkında para cezası uygulandığı ve haklarında adli işlem başlatıldığı belirtiliyor.

Yurtta Karantinaya Alınan Kişi Sayısı 178’e Çıktı

Vali Şıldak paylaşımında, Geçici sebeple barınma yeri bulunmayan testi pozitif çıkan ve temaslı olan 119 kişi olmak üzere toplam 178 kişinin KYK Hasan Basri Çantay Öğrenci Yurdunda karantina altında tutulduğunu belirtti. Vali Şıldak mesajında ayrıca, pozitif tanısı konulmuş ve temaslı olanların evlerinden kesinlikle çıkmamaları gerektiğini vurgularken, kurallara uymayanlara para cezası uygulanmakta, haklarında adli süreç başlatılmakta olduğunu ve yurtta zorunlu ikamete tabi tutulacaklarını belirtti.

Haber: Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.