Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Rüşvet Operasyonu

Balıkesir’de Rüşvet Operasyonu
16 Haziran 2022 - 15:31

Balıkesir’de Rüşvet Operasyonu

 

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı, rüşvet ile ilgili projeli bir çalışma ve operasyon yaptı. Rüşvet (TCK 252) suçunu işledikleri değerlendirilen şahıslara yönelik operasyon, bu sabah 07.00 saatlerinde gerçekleşti.

 

Baskı Kurarak Tehdit Ettikleri İddia Ediliyor

Edinilen bilgilere göre, Başsavcılık koordinesinde yürütülen çalışmalar sırasında, şüpheli şahısların işletmelerde bulunmamalarına rağmen, kapalı alanda sigara içildiğine dair ihbar yaparak, işyerlerinde denetim yaptıkları belirtiliyor. Ayrıca, bu şekilde denetim baskısı kurarak kafe, pastane ve kıraathane gibi işletmelerden, üçüncü kez İhlal olması durumunda işletmelerin ruhsatlarının iptal edileceği ve kapatılacağı tehdidiyle rüşvet aldıklarının, iletişimin dinlenmeleri ve tespiti işlemleri, fiziki takipler ve güvenlik kamera görüntülerine yansıdığı belirtiliyor.

“Operasyonda Bazı Polislerin, Belediye Çalışanlarının ve Sağlık Memurlarının Adı Geçiyor”

Yapılan tespit ve teknik bilgiler sonrasında, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın harekete geçtiği belirtiliyor. Ardından ise Başsavcılık koordinesinde saat: 07.00 itibariyle eş zamanlı operasyon gerçekleşti. Operasyonda Balıkesir merkezde 10 şahsın, 10 ikamet ve 3 işyerine, baskın gerçekleşti. Ayrıca, 26 şahsın ifadesinin alınması için yakalama emri çıktı. Operasyonda Büyükşehir belediye çalışanları, il sağlık müdürlüğü görevlileri, polis memuru ve özel sektör işletmecilerinim bulunduğu ifade ediliyor.

Haber: Kamil Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.