Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Sibel Can Konserinde Belediye Başkanına Nezaketsizlik Olay Çıkardı

Balıkesir’de Sibel Can Konserinde Belediye Başkanına Nezaketsizlik Olay Çıkardı
17 Temmuz 2022 - 14:26

Balıkesir’de Sibel Can Konserinde Belediye Başkanına Nezaketsizlik Olay Çıkardı

 

Ses sanatçısı Sibel Can, önceki gece Balıkesir’in Edremit ilçesinde bir konser verdi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’da sanatçıya verdiği konser için teşekkür etmek istedi.

 

Ancak, sanatçıya teşekkür etmek için sahneye çıkmak isteyen başkana, korumalar izin vermedi. Korumaların engeli sonrası Başkanı Selman Hasan Arslan ile görevliler arasında gerginlik çıktı. Sonrasında ise kısa süreli bir arbede meydana geldi. Ayrıca, Sibel Can konserini bir süre keserek, kulise geçmek zorunda kaldı

 

Korumaların Tavrı Gerginlik ve Arbedeye Neden Oldu.

İHA’nın haberine göre, Edremit ilçesi Altınoluk amfi tiyatroda turnesi dahilinde Sibel Can seyirciler ile buluştu. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı konserde iddialara göre, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit’te verdikleri konser için Sibel Can’a sahnede teşekkür edip çiçek takdim etmek istedi. Ayrıca, İddiaya göre, belediye yetkilileri bu isteği koruma ekibine ve görevlilere iletti.

Başkan Arslan Konseri Terk Etmek İsteyince Arbede Çıktı

Ancak, talep görevliler tarafından reddedilince Başkan Selman Hasan Arslan ve belediye yetkilileri ile konser görevlileri arasında bir sözlü tartışma çıktı. Başkan Arslan konser alanını terk etmek isterken, kısa süreli bir arbede yaşandı. Yaşanan arbedenin görüntüleri amatör kameralara yansıdı.

Olayların yatıştırılmasının ardından Sibel Can tekrar sahneye çıkarak konserine devam etti. Yaşanan arbede sonrasında amfi tiyatroya çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Sosyal medyada birçok kişi yaşanan olaya tepki göstererek, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a geçmiş olsun mesajları paylaştı.

İşte yaşanan Arbedenin görüntüleri… 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.