Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Su Fiyatları Revize Edildi

Balıkesir’de Su Fiyatları Revize Edildi
29 Eylül 2021 - 11:05

Balıkesir’de Su Fiyatlarını Revize Ettiler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Balıkesir Su ve Kanalizasyon Dairesi’nin genel kurulunda su fiyatları tekrar düzenlediler.

BASKİ’nin Olağanüstü Genel Kurulu’nda su faturalarının belirlenmesinde uygulanan kademe fiyatları revize ettiler. Olağanüstü Genel Kurul’da BASKİ Genel Müdürlüğü tarafından verilen değişiklik önergesi Plan ve Bütçe Komisyonu ve Tarife Komisyonu’na havalesi yaptılar. Genel Kurula verilen arada komisyon toplantısı yapılarak yeni kademe oranları belirlediler. Kırsal Mahalleleri ilgilendiren karar sonrasında AK Parti Grubu su fiyatlarının bir önceki tarifeye göre azaldığını söylerken, CHP ve İYİ Partili üyeler de değişikliğin su faturalarında fazla indirim sağlamayacağını belirttiler.

Yapılan komisyon toplantısında kırsal mahallelerde konut için uygulanan 1-15 ton arası 1-30 tona çıkarken ton fiyatı 0,96 olarak belirlediler. 16-30 ton arasındaki kademe fiyatı 7,80 TL uygulanan bir önceki tarife 31-70 ton 3,66 TL olarak değiştirdiler. Su faturalarının yüklü miktarda gelmesine sebep veren 31 ton ve üzeri kullanım için tarifelendirilen 11.75 TL, 71 ton ve ayrıca üzeri su kullanımı için 5,80 TL olarak revize ettiler. BASKİ Genel Kurulu’nda komisyon raporunun okunmasının ardından yapılan oylamada AK Parti kabul oyu verirken, CHP, ayrıca İYİ Parti ret oyu kullandılar.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.