Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Yakalanan 2 Metrelik Yılan Konulduğu Çuvalı Bile Zorladı

09 Haziran 2022 - 14:18

Balıkesir'de Yakalanan 2 Metrelik Yılan Konulduğu Çuvalı Bile Zorladı

 

Balıkesir'in Merkez ilçelerinden biri olan Karesi'de 2 metrelik yılan kısa süreli heyecan yarattı. Ayrıca, İtfaiye ekiplerinin yakaladığı ve çuvala koyduğu yılanın, çuvaldan çıkma çabası dikkat çekti.

 

Vatandaşlar Bodruma Girmeye Çalışırken Fark Etti

Balıkesir'de, sabah saatlerinde 2 metrelik bir yılan, kullanılmayan bir binaya girmeye çalıştı. Olay Karesi ilçesi Hisariçi Mahallesinde gerçekleşti. Ancak, bodruma girmeye çalışan yılanı vatandaşlar fark ederek itfaiye ekiplerine haber verdi. İtfaiye ekipleri olay yerine hızlı bir şekilde geldi. Ayrıca, hala bodrum penceresinden içeri girmeye çalışan yılanı tespit ederek müdahale etti.

Çuvalı Zorlayan Yılan Çevredekilerde Korku Yarattı

Ekip, çevrede ki vatandaşların heyecan ve korku ile izledikleri ve uzun süren çalışmalar sonrasında yılanı yakaladı. Ancak, çuvala koydukları yılan, çuvaldaki yırtığı zorlayıp çıkmaya çalıştı. Kamera görüntülerine de yansıyan o anlar çevrede heyecan ve korku dolu anlar yarattı. Ancak, yılanı güvenli şekilde tekrar çuvala koyan ekip, yılanı doğaya salmak için olay yerinden uzaklaştırdı. İtfaiye yetkilileri, yapılan ihbar için teşekkür etti. Ayrıca, bu tip durumlarda vatandaşların kesinlikle müdahale etmemesini gerektiğini hatırlattı.

Haber: Kamil Akyürek

Foto-Görüntü: Balıkesir İtfaiye Daire Başkanlığı

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Deprecated: 3.1.0 versionundan beri WP_Query fonksiyonu çağrıldığı parametre ile geçerliliğini yitirmiş! caller_get_posts artık kullanılmıyor, yerine ignore_sticky_posts kullanın. in /home/merhaba/public_html/wp-includes/functions.php on line 5663

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.