Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Yangın Faciasını Kahraman Muhtar Önledi

Balıkesir’de Yangın Faciasını Kahraman Muhtar Önledi
28 Mart 2021 - 21:26

Balıkesir’de Yangın Faciasını Kahraman Muhtar Önledi

 

Balıkesir’de engelli kardeşlerin yaşadığı ev yanarak, küle döndü ama Muhtarın müdahalesi faciayı önledi.

 

 

İki Engelli Kardeş Hafif Yaralandı

Balıkesir Savaştepe ilçesinde çıkan ev yangını iki engelli kardeş hafif şekilde yaralanmasına neden oldu.  Ne var ki engelli kardeşlerin oturdukları ev tamamen kullanılamaz hale geldi. Yangın Savaştepe ilçesine bağlı kırsal Eğerci İncirli Mahallesinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. Engelli Fethiye Işık (44) ve Bayram Ali Işık’ın (52) yaşadığı evde yanan soba nedeniyle yangın çıktı. Ancak, yangında faciayı Mahalle Muhtarının dikkati ve müdahalesi önledi.

“Son Anda Pencerenin Çerçevesini Kırarak Çıkartabildim”

Eğerci İncirli Mahalle Muhtarı Şakir Uysal, olayın ayrıntılarını Savaştepe Haber sitesinden Alper Çobanoğlu ile paylaştı. Uysal, “Yanan evde iki bedensel engelli vatandaşımız oturuyor. Sobadan kaynaklı bir yangın çıkmış. Ben yangın haberini alır almaz hemen buraya koştum. Bir baktım alev alan evin camında Fethiye Işık duruyor. Camdan bağırarak yardım isteyen Fethiye Işık’ı son anda pencerenin çerçevesini kırarak çıkartabildim. Allaha şükür can kaybımız yok. Ama bu iki engelli vatandaşımızın yaşadığı ev tamamen kullanılamaz hale geldi” dedi.

Söndürmeye Çalıştık Ve İtfaiyeye Haber Verdik

 

Yangından yaralı olarak kurtulan Bayram Ali Işık ise, şöyle konuştu: “Tam akşam yemeğini yemiştik. Namazımı kıldım. Yan odadan koku gelmeye başladı. Yan odaya geçtiğimde koltukların alev aldığını gördüm. Hemen komşulara seslendik. Kendimiz yangını söndürmeye çalıştık ve itfaiyeye haber verdik. Ama şükürler olsun yangın yan taraftaki evlere geçmeden söndürüldü. Ama evimiz tamamen kullanılamaz hale geldi. Evimizden hiç bir şey kurtaramadık.”

Yan Odadan Koku Geldi. Baktığımda Oda Yanıyordu

Yangından yaralı olarak son anda kurtarılan Fethiye Işık ise, “Yan odadan koku geldi. Baktığımda oda yanıyordu. Söndürmeye çalıştık. Evi bir adan alev ve dumanlar sardı. Odada mahsur kaldım. Son anda beni odanın camının çerçevesini kırarak zorla çıkarttılar. Ben o anda bayılmışım” şeklinde konuştu. Abisiyle birlikte oturduğu ev tamamen yanan Fethiye Işık, bundan sonra nerede yaşayacaksınız sorusuna ise ‘Bilmiyorum’ diyerek cevap verdi.

Yangından yaralı olarak kurtulan Ali Işık ve Fethiye Işık’ın kardeşleri Erdoğan Işık, “Başımıza böyle bir olay geldi. Allah’a şükür canlarında bir şey yok. Umarım tekrar milletimiz ve devletimiz sayesinde ayağa kalkarız” diye konuştu.

 

 

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.