Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Yapılandırma Kuyruğuna Pandemi Tepkisi

Balıkesir’de Yapılandırma Kuyruğuna Pandemi Tepkisi
01 Mart 2021 - 18:09

Balıkesir’de Yapılandırma Kuyruğuna Pandemi Tepkisi

 

Balıkesir’de vatandaşlar yapılandırmanın son gününde dijital platformlardan ödeme yapamayınca uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar Vatandaşların büyük çoğunluğu vergi yapılandırmalarını İnternet bankacılığından ya da interaktif vergi dairesinden yatıramadığı için öfkeli. Çeşitli nedenlerle yapılandırmada ödeyecekleri miktarı ancak bu gün tamamlayabildiğini ifade eden vatandaşlar tepkili.

 

“Valimiz lütfen gelsin bu tabloyu görsün”

Bankada sıra bekleyip, yine de ödeme yapamayan vatandaşlar, pandemi nedeni ile kuyruğa girmek zorunda kaldı. Balıkesir’de yaşanan vaka artışları ve yetkili makamlardan yapılan uyarıları hatırlatan vatandaşlar ” uyarılar doğru. Ama bu kuyruğu nasıl açıklayacaklar” şeklinde tepki gösterdi. Hiç bir e-uygulama ile ödeme yapmanın mümkün olmadığını dile getiren vatandaşlar, özellikle Vali Hasan Şıldak’a çağrıda bulunarak, “Valimiz lütfen gelsin bu tabloyu görsün” dedi.

“Bizim Suçumuz Ne?”

Bu gün olan yapılandırma ödemeleri İnternet bankacılığından  yapılamadığı gibi, bankalardan da ödenemedi. Bir çok kişi yapılandırma kodlarının bankalarda tanımlanamadığı için bizzat vergi dairesine ödeme yapmak zorunda kaldı. Son güne kalmayı istemedikleri halde, yapılandırma miktarını karşılamak için çabaladığını ifade eden vatandaşlar “bizim suçumuz ne?” diyerek tepki gösteriyor.

Haber: Kamil Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.