Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Yer Yer Müsilajın Etkisi Sürüyor

Balıkesir’de Yer Yer Müsilajın Etkisi Sürüyor
12 Haziran 2021 - 15:43

Balıkesir’de Yer Yer Müsilajın Etkisi Sürüyor

 

Anadolu Ajansı Marmara Denizi’ndeki Müsilajı Uçakla Havadan Görüntüledi.

 

 

Ayrıca, görüntüler, Bandırma ve Erdek Körfezi’nde yer yer müsilaj etkisi sürdüğünü ortaya çıkardı. Bandırma’da liman ve çevresine yakın kıyılarda fazla görülmüyor. Ancak, açıklarda yer yer müsilaj olduğu havadan alınan görüntüler net bir şekilde yansıyor.

Kıyılarda Fazla Görülmüyor Ama!

Anadolu Ajansı muhabiri, Marmara Denizinde ki müsilajın son halini havadan görüntüledi. Görüntüler, Bandırma ve Erdek’te sahile yakın bölgelerde, yer yer müsilaj (deniz salyası) yoğunluğunun sürdüğünü gösteriyor. Ayrıca, Bandırma kıyılarında fazla görülmeyen müsilajın, kıyıya yakın mesafede ki açık denizde bulunduğu görüntülere yansıdı.

Deniz Suyunun Rengi Kahverengiye Döndü

Ayrıca, Görüntülerde, Erdek sahil kesimlerinde ise müsilajın, rüzgarın da etkisiyle dağıldığı göze çarpıyor. Ancak, asıl dikkat çeken, Aşağıyapıcı Mahallesi sahilinde deniz suyunun renginin yer yer kahverengiye dönmesi oldu.

Diğer yandan, “Marmara Denizi Koruma Eylem Planı” kapsamında müsilaj temizlik çalışmaları sürüyor. Geçtiğimiz hafta, Balıkesir Valiliği çatısı altında ilgili kurumlar bir araya gelmiş ve Eylem Planının ilk adımıo Balıkesir’de atılmıştı. Bandırma Çelebi Limanı civarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait “Başaran-2” isimli gemi temizlik yapmıştı.

Haber: Kamil Akyürek

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.