Özel Haberlerİlçe Haberleri

Balıkesir’de Zeytin Satıcıları Bu Pazarlığa Hayır Diyemiyor

Balıkesir'in pazaryerlerinde zeytin alışverişi, her hafta düzenlenen semt pazarlarında renkli bir ritüele dönüşüyor. Zeytin alıcılarıyla satıcıları arasında kurulan iletişim, geleneksel pazaryeri kültürünün bir yansıması olarak dikkat çekiyor.

Balıkesir’de Zeytin Satıcıları Bu Pazarlığa Hayır Diyemiyor

Balikesirde Zeytin Saticilari Bu Pazarliga Hayir Diyemiyor 1
Balıkesir’de Zeytin Satıcıları Bu Pazarlığa Hayır Diyemiyor

Müşterilerinin Bu Cümlesini Geri Çevirmiyorlar

Pazarcılar, müşterilerle pazarlık esnasında sık sık karşılaştıkları “hayır yapacağım” cümlesine indirim yaparak karşılık veriyor. Bu iletişim alıcı ve satıcı arasında samimi bir ilişki kurulmasına olanak tanıyor. Balıkesir’de zeytin satıcısı Necla Ş., zeytin fiyatlarına yeni yıldan bu yana hiç zam yapılmadığını belirtti. Ancak, talepler doğrultusunda müşterilere esneklik gösterdiklerini vurguladı. Necla Ş.  “Etiketlerimiz zeytin üzerinde yazıyor ancak çok alanlar olacağı vakit indirim isteniyor yapıyoruz. Allah bugünümüzü aratmasın. Satış elbette ki var. 100 TL’den başlayıp yükselerek değişiyor zeytinyağı da 200 TL’den başlıyor.” dedi.

Balikesirde Zeytin Saticilari Bu Pazarliga Hayir Diyemiyor 2

Mazotun Fiyatı Zeytin Fiyatını Belirliyor

Mazota gelen zam durumunda ise, işlenen her ürüne zam yapılabileceğini ifade eden Necla Ş., “Mazota gelen zam olursa zaman içinde mazotla işlenen her ürüne zam gelmesi doğal. Burada herkes yevmiye ile çalışılıyor .Mevcutta herkesin durumu belli” dedi.

Balikesirde Zeytin Saticilari Bu Pazarliga Hayir Diyemiyor 3

Haber: Elif Şahin

Balıkesir’de Mantar Tezgahına Yapılan Çağrı Dikkat Çekti!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu