GündemEtkinlikİlçe HaberleriYaşam

Balıkesir’de Zihinsel Engelli Tuğçe Dilmaç’ın Hayali Gerçek Oldu

Balıkesir'de zihinsel engelli Tuğçe Dilmaç, merhum babasının en büyük arzusunu yerine getirerek beyaz gelinlik giydi ve ailesinin düzenlediği temsili düğünde doyasıya eğlendi

Balıkesir’de Zihinsel Engelli Tuğçe Dilmaç’ın Hayali Gerçek Oldu

Balıkesir’de zihinsel engelli Tuğçe Dilmaç, merhum babasının en büyük arzusunu yerine getirerek beyaz gelinlik giydi ve ailesinin düzenlediği temsili düğünde doyasıya eğlendi

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 1

Doğuştan yüzde 80 zihinsel engeli bulunan 33 yaşındaki Tuğçe Dilmaç, merhum babası Muharrem Dilmaç’ın hayalini gerçekleştirdi. Üç yıl önce vefat eden babasının, kızını beyaz gelinlik içinde görme arzusunu yerine getirmek için aile üyeleri özel bir organizasyon düzenledi.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 2

Damatsız Düğünle Gerçekleşen Hayal

Anne Günnaz Dilmaç ve abla Tuğba Pazar’ın organize ettiği damatsız düğün, Balıkesir’de büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Tuğçe Dilmaç’ın ellerine kına yakıldı, araç konvoyu düzenlendi ve düğün alanında çeşitli eğlenceler yapıldı.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 3

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın da katıldığı etkinlikte, Büyükşehir Belediyesi orkestrası müzik desteği sağladı.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 4

“Bir Gelin Düğününde Ne Yaşıyorsa Her Şeyi Yaşasın İstedik”

Günnaz Dilmaç, kızını yetiştirip bugünlere getirdiğini ve babasının vasiyetini yerine getirmek için bu düğünü düzenlediklerini anlattı. “Kocam çok özeniyordu, ‘Bu kıza düğün yapalım’ diyordu. Dostlarımızın, belediyemizin, okulumuzun, öğretmenlerimizin desteğiyle eğleniyoruz, çok mutluyuz. Kızım mutlu, ben mutluyum.” dedi.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 5

Abla Tuğba Pazar ise kardeşinin engelli olarak dünyaya geldiğini ve gelinlik giyme hayalini gerçekleştirmek için bu organizasyonu düzenlediklerini belirtti. Pazar, “Bir gelin düğününde ne yaşıyorsa her şeyi yaşasın istedik. Gelin almadan tutun gayret kuşağına, konvoyundan akşam eğlencesine kadar her şeyi yaptık. Engelli çocuk ailelerinin bu gururu yaşamasını tavsiye ederim.” dedi.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 6

“Babam Çok İstiyordu Ama Öldü”

Tuğçe Dilmaç, hep gelinlik giymeyi hayal ettiğini ve bu düğünü annesi ile ablasının gerçekleştirdiğini ifade etti. “Babam çok istiyordu ama öldü.” dedi.

Balikesirde Zihinsel Engelli Tugce Dilmacin Hayali Gercek Oldu 7

Bu anlamlı etkinlik, Tuğçe Dilmaç ve ailesi için unutulmaz bir anı olarak kalırken, çevredeki komşular ve davetliler de bu mutluluğa ortak oldu.

Başkan Akın’dan Kuzey Tunçelli’ye Tebrik Mesajı

AA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu