Gündem

Balıkesir’deki terzilerin yüzü gülüyor

Bayram yaklaşırken terzilerde yoğunluk başladı.

Bayram yaklaşırken terzilerde yoğunluk başladı. Yeni kıyafet almaya durumu olmayanlar veya bayrama özel yeni kıyafet almayı gereksiz gören Balıkesir halkı bu sene daha çok terzileri tercih ediyor. Terzilerin ise bu bayramda yüzü gülecek.

“Ekonomi kötü, insanlar tükenmiş”

Çarşı Terzi Esnafı Ünal Karagöz “Çok şükür bu bayramda işlerimiz geçen yıla göre daha fazla. Ama bizim işlerin fazla olması da ekonominin ne kadar kötü olduğunu gösteriyor.

Unal Karagoz

Ekonomi kötü, İnsanlar tükenmiş. Bu sebeple gerçekten insanlara üzülüyorum. Ama işlerimin artmasından dolayı da mutluyum. Allah durumu olmayanlara yardım etsin” İfadelerini kullandı.

“Dört kolum olsa işlerim anca yetişir”

Altıeylül Pasajı Terzi Esnafı Fehmi Gündüz ” 43 yıldır bau işi yapıyorum. Benim iki kolum var ama dört kolum olsa işlerim anca yetişir. Gece 1’e kadar çalışıyorum ben burda. Genellikle buraya bayramlık almaya gücü olmayanlar geliyor. Çok az da olsa yeniye tamire gelenlerde var. Çok şükür bu bayram işlerimiz arttı” açıklamalarında bulundu.

“Bu bayram da sevincimiz yarım kaldı”

Terzi de sıra bekleyen müşteri Celal Tartı “Bizim aile komple bu bayram terzideyiz. Bayram için yeni kıyafetler alamadık. Biz yoktan var etmek zorundayız. Yeni kıyafetler almaya gücümüz yok. Mecburen terzilerde alıyoruz soluğu. Bizim komşularımızın çoğu da böyle yapıyor” diyerek “Bu bayram da sevincimiz yarım kaldı” dedi.

Celal

“Hiç bu kadar uzun terzi sorası beklememiştim”

Terzi de Sıra bekleyen bir başka müşteri Sıtkı Turan “Bayram için yeni aldığım kot pantolonu düzelttirmeye geldim. Çok yoğun burası iki gündür bekliyoruz. Başka terzilerde de çok yoğunluk var. İnsanların yeni kıyafetler almaya gücü yok herhalde. Ben hayatımda hiç bu kadar uzun terzi sorası beklememiştim. İki günün sonunda çok şükür pantolonum bugün yapıldı” açıklamalarında bulundu.

Sitki

Haber: Buse Tuncay

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu