Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’den İsrail’e tepki

Balıkesir’den İsrail’e tepki
12 Mayıs 2021 - 13:24

Balıkesir’den İsrail’e tepki

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, İsrail’in Mescid-i Aksa’da Filistinlilere saldırıları protesto ettiler. Cumhuriyet Meydanında, İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şubesi öncülüğünde ellerinde bayraklarla bir araya gelen sivil toplum örgütleri sloganlar eşliğinde İsrail saldırılarına tepki gösterdi.

Burhaniye İlim Yayma Cemiyeti Yönetim Kurulu üyesi İsmail Baydemir’in okuduğu basın açıklamasında, İsrail polisinin ve fanatik Yahudilerin yıllardır Kudüs’te işledikleri insanlık suçlarının devam ettiği hatırlattılar. İnsanlık dışı zulmün Ramazan ayında arttığına dikkat çeken Baydemir, “Ramazan ayında şiddetlenen zulüm tahammül edilemez hale gelmiştir. Bu zulmü yapanlara karşı dünya sadece cılız bir şekilde karşı duruyormuş, karşıymış tavrını takınmakta ve bu tavrını da sürdürmektedir. Bu hal yıllardır olduğu gibi, ayrıca bu gün de teröristleri cesaretlendirmektedir. Bu gün bu zulüm ayrıca sadece Kudüs’te Filistin’de değildir.

Bu zulüm Yemen’de Afganistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Afrika’da daha pek çok İslam ülkesinde devam etmektedir. Bu arada savaşlar, açlık ve yoksulluklar sürmektedir. Müslümanların birbirlerine kırdırılması gözlerimizin önünde cereyan etmektedir. Bu gün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Müslümanları ve İslam Devletlerinin birliği için maddi ve manevi bütün imkanlarını seferber etmiş durumdadır. Bu nedenle biz devletimizin bu husustaki bütün gayretlerini destekliyoruz. Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yapılan zulmü kınıyoruz. Mescid-i Aksa’da zalimlere karşı direnen kardeşlerimizin maddi ve manevi yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Kınama açıklamasına katılanlar tekbirler getirirken, slogan attı. İsrail’i kınama açıklamasına, AK Parti İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, MHP İlçe Başkanı Murat Kurt, BBP İlçe Başkanı Serdal Filik, İlim Yayma Cemiyeti Burhaniye Şube Başkanı Sadrettin Küçükkaya, Kızılay Şube Başkanı Özcan Kanmaz ve ayrıca yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.