Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’e Bayramda Soylu Sürprizi

Balıkesir’e Bayramda Soylu Sürprizi
03 Ağustos 2020 - 18:15

Balıkesir’e Bayramda Soylu Sürprizi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bayramın dördüncü gününde Balıkesir Susurluk ilçesinde trafik denetleme noktasını ziyaret etti. Ziyaret esnasında basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulunan Soylu, “Bayram müddetince yani arife gününden bugüne kadar, bir tanesi de yeni Çorum’da oldu, şu saate kadar toplam 45 vatandaşımız hayatını kaybetti” dedi.

 

 Duyunca Başıma Bir Ağrı Girdi Ve Hala Çıkmadı


Hakkari İkiyaka’da uçurumdan yuvarlanan araçta 6 vatandaşın hayatını kaybetmesine çok üzüldüğünü ifade eden Bakan Soylu, “duyunca başıma bir ağrı girdi ve hala çıkmadı. Yani bunların her birinin bizi etkilediğini, her birinin bizde bir travmaya yol açtığını burada vatandaşlarımıza bir kez daha söylemek istiyoruz ki, lütfen her birimiz çok dikkatli olalım” şeklinde uyarıda bulundu.

 

Kazalar İyice Azaldı Ama Yeterli Değil

Son 10 yılda 5 günlük bayram ortalamalarına göre hem trafik kazalarındaki oranda, hem de hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısında ciddi bir şekilde düşüş yaşandığını belirten Soylu, “ama bu bize yeterli değildir. Yüzde 32; şu anda son 10 yıldaki 5 günlük trafik kazalarındaki ortalama değerlendirmeleri yaptığımız zaman bu bayramdaki azalmamız” dedi.

 

Yaşam Tünelini İnceledi

Sürücüler için oluşturulan emniyet kemeri konusunda bilgilendirme amaçlı yaşam tünelini de inceleyen Bakan Soylu’ya, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Balıkesir milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Tarık Hekimoğlu eşlik etti.

 “uyku borcunuzu direksiyon başında ödemeyin”

Sürücülere tavsiyelerde bulunan Soylu, mümkün olduğunca gece yola çıkılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Vatandaşlarımızdan istirhamımızdır ve ricamızdır. Mümkün olduğunca gece yola çıkmazlarsa görüş kabiliyetleri daha net olur. Dinlenmiş bir şekilde yola çıksınlar. Uykusuz bir şekilde kesinlikle yola çıkmasınlar ve trafik kurallarına muhakkak riayet etsinler, emniyet kemerlerini taksınlar. Yine bir tavsiyemiz daha var. Eğer kendinize uyku borcunuz olduğunu düşünüyorsanız lütfen bunu direksiyon başında ödemeyin” şeklinde bir cümle ile uyarıda bulundu.

Haber: Kamil Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.