Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’e Bereket Ormanı

Balıkesir’e Bereket Ormanı
27 Mart 2015 - 0:03

Genel

Esenli köyünde kurulan Bereket Ormanı’na. Vali Yaman ve Eşi Gülseren Yaman da bir fidan dikti. Fidan dikme törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da canlı yayınla katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde 2012 yılında başlatılan ve Gönül Elçileri tarafından yürütülmekte olan, Orman-Su işleri Baranlığı ile Aile-Sosyal Politikalar Baranlığı tarafında da desteklenen Bereket Ormanları projesi kapsamında Balıkesir’in de aralarında bulunduğu 81 ilde yeni orman alanları oluşturuldu. 81 ilde yapılan Bereket Ormanı fidan dikimi törenlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan da, canlı yayın aracılığı ile katıldı. Emine Erdoğan, Balıkesir’deki fidan dikme törenine de canlı yayınla katılarak Vali Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman’a, Gönül Elçileri arasında yer alan protokol üyesi eşlerine, vatandaşlara, çocuklara seslenerek kutladı, kampanyaya verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek selamlarını iletti.

 GÜLSEREN YAMAN’DAN FİDAN

Emine Erdoğan, konuşmasında ormanın önemine, Bereket Ormanları isminin anlamına vurgu yaptı. Erdoğan, “İsmi, güzel çağrışımlara sebep olan bir etkinlikte buluştuk. Bereketle bezenmiş bir orman için buradayız. 81 ilde ellerinde fidanlarla bekleyen gönül elçileriyle birlikteyiz” dedi. Teknolojinin gelişmesiyle insanların topraktan uzaklaştığını belirten Emine Erdoğan, “Medeniyeti toprağa borçluyuz, ama toprakla bağımızı kopardık” diyerek bu kampanyanın insanların toprakla buluşmasını sağladığını belirtti. Vali Yaman ve Gülseren Yaman, oluşturulan ormana birlikte bir fidan dikti.

 GÖNÜL ELÇİLERİ’NE BALIKESİR’DEN SELAM

Törende Gönül Elçileri adına bir konuşma yapan Vali Mustafa Yaman’ın eşi Gülseren Yaman da, Balıkesir’deki Gönül Elçileri adına 81 ildeki Gönül Elçilerine selam gönderdi. Gülseren Yaman, “En hayırlınız insanlara en faydalı olanınızdır” hadisini hatırlatarak, ormanların önemine, kampanyaya katılanların hayırlı bir iş yaptığına dikkat çekti.

Gülseren Yaman, “Kimsesizlere, yoksullara, hastalara, engellilere şehit ve gazi ailelerine gönülden gönüle köprü kurmaya çalışıyoruz” dedi.

 PROTOKOL DE ORADAYDI

Bigadiç’in Esenli köyünde yapılan törenle bin 500 kadar çam, servi fidanı dikildi. Törene: Vali Mustafa Yaman ve eşi Gülseren Yaman,  BAÜ Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir, Orman Bölge Müdürü Hüseyin Yalçın, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Eşi, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve Eşi, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Mesut Eray, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, diğer protokol üyeleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı. CEMİL YURTMAN

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.