Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’e Fırtına ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun çeşitli bölgelerinde etkili olacak hava koşulları hakkında yeni bir rapor yayımladı. Bu rapora göre, Balıkesir de içinde bulunduğu 17 il için sarı kodlu uyarı yapıldı. 

Balıkesir’e Fırtına ve Sağanak Geliyor

Meteorolojinin Uyarilarinin Ardindan Beklenen Yagmur Geldi 2
Balıkesir’E Fırtına Ve Sağanak Geliyor

Balıkesir Hava Durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre, Balıkesir’de hava bugün az bulutlu ve sıcaklık 30 derece olarak tahmin ediliyor. Ancak, yarın için parçalı bulutlu bir hava bekleniyor ve sıcaklık 25 dereceye düşecek. Cuma ve Cumartesi günleri ise parçalı bulutlu bir hava devam edecek ve sıcaklık 24 ve 22 derece olarak tahmin ediliyor.

Balıkesir'e Fırtına Ve Sağanak Geliyor
Balıkesir’E Fırtına Ve Sağanak Geliyor

Meteorolojiden Uyarı

Rapora göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu hava hakim olacak. Özellikle Edirne ve Kırklareli çevrelerinde sağanak yağışlar görülecek. Batı kesimlerde ise güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esen rüzgarlar etkili olacak. Ayrıca iç ve batı bölgelerde toz taşınım yaşanması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılarda, kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalar, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Balikesire Beklenen Yagmur Geldi 2
Balıkesir’E Fırtına Ve Sağanak Geliyor

Haber: Bülten

Meteoroloji’den Balıkesir İçin Fırtına Alarmı!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu