Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’e İstihdam Ofisleri Açılacak

Balıkesir Üniversitesi ve Uluslararası Bilgi Teknolojileri Topluluğu iş birliğiyle düzenlenen 'Wowofest-Öğrenci İşi Kariyer Fuarı', Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın'ın katılımıyla kapılarını araladı. Gençlere seslenen Başkan Akın, şehrin çeşitli noktalarında 'İstihdam Ofisi' açacaklarını müjdeledi.

Balıkesir’e İstihdam Ofisleri Açılacak

Balikesire Istihdam Ofisleri Acilacak 1
Balıkesir’E İstihdam Ofisleri Açılacak

Kariyer Fırsatları ve Mesleki Gelişim İmkanları Sunuldu

Balıkesir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Uluslararası Bilgi ve Teknoloji Topluluğu’nun iş birliğiyle gerçekleştirilen fuar, mezun olacak öğrencilere kendi alanlarıyla ilgili yetkinlikler, iş fırsatları ve yurt içi/yurt dışı kariyer olanakları hakkında önemli bilgiler sunmayı amaçlıyor. Fuarda, iş dünyasının önde gelen temsilcileriyle buluşma ve etkileşim fırsatları da sunuluyor.

Balikesire Istihdam Ofisleri Acilacak 2
Balıkesir’E İstihdam Ofisleri Açılacak

Rektör Oğurlu: “Fırsatlarla Dolu Bir Buluşma”

Üniversitenin temel prensiplerinden birinin sektör temsilcileri ve paydaşlarla buluşmak olduğunu vurgulayan Rektör Yücel Oğurlu, öğrencilerin mezuniyet sonrası kariyer planlamasında rehberlik edecek bu tür etkinliklerin önemine değindi. Oğurlu, öğrencilerin bu tür buluşmalar aracılığıyla fırsatları yakalama ve kariyerlerini şekillendirme şansının olduğunu belirtti.

Balikesire Istihdam Ofisleri Acilacak 3

Başkan Akın: “İstihdam Ofisleriyle Çözüm Yolunda”

Balıkesir’de işsizlik sorununa dikkat çeken Başkan Ahmet Akın, şehirdeki istihdam olanaklarını artırmak için harekete geçtiklerini ifade etti. “İş bulamıyorum” diyen gençlerle karşılaştığını ve işverenlerin de eleman bulmakta zorlandığını belirten Başkan Akın, çözüm olarak her yerde istihdam ofisi açma kararı aldıklarını açıkladı. Gençleri eğitim aldıkları şehirde tutmanın önemine vurgu yaptı.

Balikesire Istihdam Ofisleri Acilacak 4

Vali Ustaoğlu: “Fuarlar, Gençlere Umut Vaat Ediyor”

Vali İsmail Ustaoğlu, fuarların gençler için umut ve vizyon katan organizasyonlar olduğunu belirtti. Mezuniyet sonrası kariyer planlaması yaparken gençlere rehberlik eden bu tür etkinliklerin iş dünyasıyla bağlantı kurma ve istihdam imkanlarını artırma açısından önemli olduğunu vurguladı.

Ücretsiz Ulaşım İmkanı Sağlanıyor

Fuar, 6-7 Mayıs tarihlerinde 10.00 ila 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, fuara katılmak isteyen öğrenciler için ücretsiz ulaşım imkanı sunuyor.

Haber: Bülten

Balıkesir’de İstihdamda %100’ün Üzerinde Artış

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu