Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR’E MERHABA DEDİLER

BALIKESİR’E MERHABA DEDİLER
09 Nisan 2015 - 0:12

Genel

B.MERHABA Gazetesi kadın adaylara ulaştı. Listede 2’nci sırada yer bulan Sema Kırcı ve 4’ncü sıradaki Ayşe Kardaş Balıkesir için ve teşkilatlar için ne söyledi?

Büyükşehir Merhaba Gazetesi Muhabiri Kamil Akyürek’e konuşan Ak Parti Adayı Sema Kırcı, ‘Ben Ak Partinin Türkiye’ye yayılmış elçilerinden sadece biriyim. Balıkesir’e gönderiliyorum. Ankara’daki bu heyecanı bu geleceğe ümitle bakan vizyonu Balıkesir’ime de kazandırmak için elimden gelen hizmeti vermek istiyorum’ dedi.

Akyürek’e konuşan Ak Parti Adayı Ayşe Kardaş ise Balıkesir’den Ak Parti olarak 5 çıksın istiyorum. Çevremi ve imkânlarımı Balıkesir için kullanmak istiyorum. Eğer olurda seçilirsem elimden geleni yapacağım. Allah hizmet etmeyi nasip etsin. Kim hizmet verebilecekse ona nasip etsin’ dedi. Balıkesir tercihi konusunda ‘Vekil olarak ben Balıkesir’i istedim. Kalıcı hizmet bırakayım arkamda bir hoş seda kalsın dedim. İstanbul’u bekliyordum öyle söyleniyordu ama Balıkesir oldu. Ben çok mutlu oldum.’ ifadelerini kullandı.

AK Parti Kadın Adayları Sema Kırcı ve Ayşe Kardaş ‘Balıkesir için hizmet etmek bizi mutlu edecek’ diyerek vatandaşlar ve teşkilatların beklentilerine yanıt verdi. Kendilerini tanıtan bayan adaylar düşüncelerini şöyle dile getirdiler.

KIRCI DENEYİMLİ BİR SİYASETÇİ
Bizim için güzel bir sürpriz oldu. Ben Eğitimimi Bandırma’da tamamladım. Daha sonra Üniversiteyi Ortadoğu Teknik Üniversitesinde okudum. Uluslararası İlişkileri kazandım. Ankara’ya 89 yılında geldim ve o yıldan buyana Ankara’da yaşıyorum. Şimdi Nasip oldu yolumu memleketime tekrar düşürdü. Çok şükür memleketim çok güzel. Deniz kenarındaki bir memlekete dönüşün her tarafı çok güzeldir.

Memleketim Balıkesir benim için bir mükâfat işimle ilgilide güzel bir nedenim olmuş olacak. Havasını soluduğum, suyunu içtiğim memleketime hizmet verebilme şansı beni mutlu edecek. Çünkü dedem, babaannem, annem bu topraklarda yatıyor. Büyüklerimin bulunduğu bir yer. Babamın hala yaşadığı eşimin dostumun olduğu bir yer Balıkesir ve ailem hala orada. Parti kurulduğundan buyana genel merkezdeyim ve 20 yıldır siyasetin içindeyim. Üniversite yıllarında siyasete Refah Partisi Gençlik Kollarında başladım.

TECRÜBENİN ADI AYŞE KARDAŞ
Kardaş  ‘Balıkesir’i tanıyorum ama iki ay içerisinde çok daha iyi tanıyacağımı düşünüyorum’ dedi. Gönen doğumlu olduğunu söyleyen Kardaş konuşmasında Şunları söyledi:’ 1980 gönen doğumluyum. İlk ve Ortaokulu Gönen’de okudum. Babam Zeki Kardaş iki dönem belediye başkanlığına adaylık yapmıştı. Bağımsız olarak ve birde Refah Partisinden. 94 yılında İstanbul’a gittik.

Babam Tayyip Bey Büyükşehir belediye başkanı iken babam genel müdürlüğünü yaptı. Boğaziçi Üniversitesi mezunuyum. Yönetim bilimleri ve Uluslararası Ticaret. Uluslararası işletmede bir sene İsveç’te kaldım. Siyaset Biliminde mastır yaptım. Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesiydim. Daha sonra Ümraniye’den meclis üyesi oldum.2009 yılında Şu an Cumhurbaşkanı olan o dönemin Başbakanı Sayın R.Tayyip Erdoğan beni danışman olarak atadı. Diplomasi eğitimi alarak Oksford Üniversitesinden diplomamı da aldım. Daha sonra 10 Şubatta vekillik için istifa ettim. KADEM’in teşkilatlanma başkanıyım. Aynı zamanda TÜRGEV’in genel kurul üyesiyim. Lacivert Dergisinin kurucusu  ve kadın portrelerinin yazarıyım.9 yaşında oğlum var. Sılaya geri döndük.’

haber: Kamil Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.