Özel Haberlerİlçe Haberleri

Balıkesir’e Sırf Fosforlu Cevriye’yi Görmek İçin Geliyorlar

Balıkesir’in Savaştepe İlçesine bağlı Yeşilhisar Mahallesinde gerçekleştirilen Köy Hayrında düzenlenen “En Güzel Buzağı Benim” yarışması büyük ilgi gördü.

Balıkesir’e Sırf Fosforlu Cevriye’yi Görmek İçin Geliyorlar

Balikesire Sirf Fosforlu Cevriyeyi Gormek Icin Geliyorlar 1

Birinci Olan Buzağı Çeyrek Altınla Ödüllendirildi

Yeşilhisar Mahallesi tarafından her sene geleneksel olarak düzenlenen köy hayrı, bu sene de farklı etkinliklerle gerçekleştirildi. Atlı Okçuluk, Cirit Oyunu gibi gösterilerin yanı sıra bu sene ilk defa gerçekleştirilen “En Güzel Buzağı Benim” yarışması büyük ilgi gördü. Toplam 20 civarında buzağını yarıştığı yarışmada İlhan Gün’e ait “Gökçe” isimli buzağı 1. Oldu. Yarışmada 1. Seçilen buzağıya Balıkesir Damızlık Birliği Başkanı Hasan Çetin tarafından çeyrek altın hediye edildi. Yine yarışmada dereceye giren buzağı sahiplerine buzağı yemi ve yonca balyası hediye edildi.

Balikesire Sirf Fosforlu Cevriyeyi Gormek Icin Geliyorlar 2

Fosforlu Cevriye’ye Büyük İlgi

Yarışma da en büyük ilgiyi gören buzağı ile hiç şüphesiz Mahalle Muhtarı Cemalettin Şahin’e ait Fosforlu Cevriye isimli buzağı oldu. Vatandaşlar Fosforlu Cevriye ile fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarıştı. Düzenledikleri Köy Hayrı hakkında bilgi veren Mahalle Muhtarı Cemalettin Şahin;” Bu tür etkinliklerin mahalle halkı için çok önemli. Biz bu hayrı yıllardır gerçekleştiriyoruz. Artık geleneksel hale geldi. Bu sene atlı okçuluk ve cirit oyununun yanı sıra ilk defa bir de En güzel buzağı benim yarışması düzenledik. Vatandaşlar bu yarışmaya büyük bir ilgi gösterdi. Bu yarışmayı düzenlememizin amacı, vatandaşlara ve çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamak. Bu tür etkinlikler sayesinde insanlara köy hayatını ve hayvancılığı sevdirmek istiyoruz. İnsan nüfusunun oldukça azaldığı köylerimizi tekrar çok eskiden olduğu gibi canlandırmak istiyoruz.” dedi.

Balikesire Sirf Fosforlu Cevriyeyi Gormek Icin Geliyorlar 3

Balikesire Sirf Fosforlu Cevriyeyi Gormek Icin Geliyorlar 4

Haber: Alper Çobanoğlu

Buzağı desteği ile ilgili önemli duyuru!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu