Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’e sporu sevdireceğiz

Balıkesir’e sporu sevdireceğiz
31 Ekim 2015 - 0:02

Genel

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Adem Özalp yaz dönemi boyunca 12 bin gence spor yaptırdıklarını ifade ederek, “Bizim amacımız Balıkesirli vatandaşlara sporu sevdirmektir. Kurslarımıza hem çocuklarımız hem de yetişkinler için düzenlemekteyiz.”dedi.

Şube Müdürü Özalp, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü olarak çocuklarımıza kış dönemi boyunca boş vakitlerini değerlendirmeleri için elimizden geleni yapacağız dedi.

“12 BİN GENCE SPOR YAPTIRDIK”

Adem Özalp, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü olarak yaklaşık 12 bin gence spor yaptırdıklarını belirterek, “Kış dönemi faaliyetlerimiz başladı. Kış dönemi boyunca çocuklarımıza, gençlerimize spor branşlarında faaliyetler yapacağız. Bu dönemde açılacak kurslarımız şöyle Atletizm, basketbol, bisiklet, boks, jimnastik, futbol, güreş , judo, karate, masa tenisi, okçuluk, tekvando, tenis, voleybol ve vücut geliştirme branşlarında kış dönemi boyunca faaliyetler gerçekleştireceğiz.”diye konuştu.

“SPOR YAPAN BİREYLER SAĞLIKLI OLUR”

Şube Müdürü Özalp, “Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü olarak çocuklarımıza kış dönemi boyunca boş vakitlerini değerlendirmek için çeşitli branşlarda spor faaliyetleri düzenleyeceğiz. Vakitlerini sporla geçirmeleri, derslerine daha iyi adapte olabilmeleri için spor yapmalarını öneriyoruz.

“HERKES İÇİN SPOR FAALİTLERİMİZ BULUNMAKTA”

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen kurslarda 5 yaştan 18 yaşa kadar kurslarımıza kayıtlarımız bulunmakta. Bazı branşlarımızda da 18 yaş üstü spor faaliyetlerine katılım sağlamaktayız. Bayanlara yönelik de step, aerobik kurslarımız bulunmakta. Biz sadece çocuklarımız için değil bütün Balıkesirli vatandaşlarımıza spor yaptırmayı amaçlamaktayız. Spor yapan bireyler sağlık açısından ve zindelik için spor yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Balıkesir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Türkiye genelinde önde gelen şehirler arasına girmekte. Metropol illerle yarışmaktayız. Branşlarımız hem çocuklara hitap etmekte, hem de büyüklere spor yapma fırsatı oluşturmaktayız.”dedi.

“7’DEN 70’E HERKESİN SPOR YAPMASINI HEDEFLİYORUZ”

Özalp, zaman zaman yetişkinlere yönelik faaliyetlerimiz proje çalışmalarının da bulunduğunu belirterek, “Sabahları bil hassa vatandaşlarımız spor yapmanın keyfini yaşamaktadırlar. Sabahın erken saatlerinde Atatürk Stad’ına gelen spor severlere bilinçli hareket yapmaları açısından Gençlik Müdürlüğümüze bağlı antrenörler eşliğinde spor yapma fırsatı oluşturacağız. Bizim amacımız Balıkesir’de yaşayan vatandaşlarımıza yani 7’den 70’e herkesin spor yapmasını sağlamaktır. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan hocalarımız ve antrenörlerimiz de buna katkı sağlayacaktır.”diye konuştu.

BU SENE 25 SPOR BRANŞLARINDA KURSLAR AÇTIK

Şube Müdürü Adem Özalp, “Biz yaz ve kış olmak üzere spor okulları açmaktayız. Bu sene yaz spor okullarında 25 spor branşlarında kurslar açtık. Bu kurslara 5-18 yaş arasında 10 bine yakın gencimiz 3 ay boyunca kurslarımızdan hizmet almıştır. Kış spor Okullarında da yine yaklaşık 30 branşa yakın kursumuz açılacak olup, bunlarda da kayıtlarımız okullar açıldıkları zaman kayıtlarımıza devam edip yaz ayına kadar faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. “dedi. Levent M.Başsaka

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.