Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’i Heyecanlandıran Güç Birliği Gerçekleşiyor

Balıkesir’i Heyecanlandıran Güç Birliği Gerçekleşiyor
06 Ekim 2021 - 20:06

Balıkesir’i Heyecanlandıran Güç Birliği Gerçekleşiyor

Balıkesir’de ki Hayvancılık ve Süt ile ilgili Birlik ve Kooperatiflerden sevindiren güç birliği gerçekleşiyor. Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Balıkesir Süt Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Hemen tüm sektörlerde model olarak heyecan yaratan girişim hakkında Gazete Merhaba’ya özel açıklama yaptı.

Üreticinin Gücünü Tek Bir Noktada Toplandı

Cihat Şimşek, öncelikle Balıkesir özelinde STK olarak tarımsal ve hayvansal ürünlerin yüksek olduğu bir ilde bulunduklarını hatırlattı. Ardından ise bir süredir yaptığı STK temsilciliğini vurgulayarak, “bu görevde bir şeyler yapmaya başladıktan sonra ileriye dönük ne yapabiliriz diye de düşünüyoruz. Bu bağlamda da ‘bir elin nesi var, iki elin sesi var’ düşüncesiyle, üreticinin gücünü tek noktada toplamak için daha büyük bir birliktelik ve güç birliği için harekete geçtik” dedi.

42 Bin Üreticinin Temsilcisi Bir Araya Geldi

Şimşek, 13 Süt Üretici Birliği’nin güç birliği için 5 yıl önce çalışma yaptıklarını, ancak Balıkesir’de Süt Sanayi sektöründe yaşanan mali olumsuzlukların, birlikleri etkilemesi nedeniyle sürecin biraz uzadığını ifade etti. Koşulların tekrar uygun olması ve Tarım İl Müdürü Erkan Alkan’ın girişimi, önderliği ve Hayvancılık ile ilgili 3 Islah Birliği ile 2 Kooperatif Bölge birliğinin de katılımıyla, temsilcilik düzeyinde, 42 bin üreticinin temsilcisinin, kurulan Anonim şirket ile bir araya geldiğini belirtti.

İl Müdürü Katılımcıların Genişlemesine Katkı Sağladı

Koşulların uygun hale gelmesi ile konuyu tekrar gündeme getirerek Tarım İl Müdürü Erkan Alkan ile Paylaştıklarını belirten Şimşek, “sağ olsun İl Müdürümüz bu projemizi çok beğendiler. Hatta biz Süt Üretici birlikleri olarak güç birliğini sağlamayı düşünüyorduk. Ama il müdürümüz ‘bütün güçleri birleştirelim. Sonuçta hepiniz aynı alanda iştigal ediyorsunuz. Aynı insanlara hizmet ediyorsunuz, daha büyük bir güç birliği oluşturalım’ dedi. Ayrıca bu konuda önderlik te edince ortaya bu güzel tablo çıktı.” Şeklinde konuştu.

Özel Haber: Kamil Akyürek

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.