Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Balıkesir’i küresel ekonomide marka şehir yapacağız’

‘Balıkesir’i küresel ekonomide marka şehir yapacağız’
24 Mart 2015 - 0:03

Genel

AK Parti Balıkesir Milletvekili aday adayı İlyas Yılmazyıldız, projeleri hakkında açıklama yaptı. Aynı zamanda Elektronik ve Telekomünikasyon Yüksek Mühendisi olan Yılmazyıldız, ileri teknoloji ürünleriyle Balıkesir ekonomisini küresel ekonominin parçası haline getireceklerini dile getirdi.

İlyas Yılmazyıldız, seçim çalışmalarını sürdürürken, vatandaşlar ile bir araya geldiği toplantılarda milletvekili döneminde yapmayı planladığı projeleri hakkında bilgi verdi. Geçmişte 2 dönem milletvekilliği yapması dolayısıyla bölgeyi ve bölgenin ihtiyaçlarını iyi bildiğini belirten Yılmazyıldız, “Balıkesir’i sadece Türkiye’de değil küresel ekonomide de marka bir şehir haline getirmek en büyük hedefimiz” dedi.
Balıkesir’in sadece tarım, havyanvılık ve turizmle anılan bir il olmaması gerektiğini, ileri teknoloji ürünleri ile marka bir şehir olması gerektiğini belirten Yılmazyıldız, “Balıkesir dünyanın en değerli madenlerinden Bor madeninin dünya üzerinde ki en büyük rezervine sahip.

Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım teknokentlerde geliştirdiğimiz yeni kullanım alanlarıyla Bor madeninin 200’den fazla farklı üründe kullanabiliyoruz” diyerek, “Bor madeninin kullanıldığı ürünlerle Balıkesir’i Türkiye’nin lokomotif kentlerinden biri yapmanın yanı sıra dünyada bilinen bir marka şehir yapmak en büyük hedefimiz” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.