Gündemİlçe Haberleri

Balıkesir’in 16 İlçesinde Tarımsal Sulama Güçlendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ Genel Müdürlüğü, tarımsal sulama sezonu öncesi hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor.

Balıkesir’in 16 İlçesinde Tarımsal Sulama Güçlendi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki BASKİ Genel Müdürlüğü, tarımsal sulama sezonu öncesi hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor. Kanal temizliği, kanaletlerin yerleştirilmesi, yabancı otla mücadele ve bakım-onarım gibi işlemler, 16 ilçede titizlikle tamamlandı.

Balıkesir'In 16 İlçesinde Tarımsal Sulama Güçlendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın kırsal mahallelerde tarımın önemine vurgu yaparak başlattığı bu çalışmalarla, tarımsal sulama alanlarının verimliliği artırılmaya çalışılıyor. Sulama sezonu öncesi her bir kanalın bakımı ve temizliği, BASKİ ekipleri tarafından özenle gerçekleştiriliyor. Kanalların yanı sıra, devrilen kanaletlerin yerlerine konulması, ana kanalların temizlenmesi ve ilaçlama işlemleri de yapılarak tarımsal sulama sistemi hazır hale getiriliyor.

Ayrıca, vatandaşlardan tarımsal sulama beyannameleri alınarak kesintisiz ve temiz suya erişim sağlanmaya çalışılıyor. Bu çalışmalarla çiftçilerin verimliliğinin artması ve sulama olanaklarının iyileştirilmesi hedefleniyor. Geçtiğimiz yıl sulama yapamayan çiftçiler, bu yıl yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirerek verimlerini artırmayı umut ediyorlar.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu