İlçe HaberleriSpor

Balıkesir’in Basketbol Takımları Yeni Koordinatöre Emanet

Menderes Gümüşdal, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor basketbol takımlarına liderlik edecek.

Balıkesir’in Basketbol Takımları Yeni Koordinatöre Emanet

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbol kadrosuna deneyimli bir ismi ekledi. Uzun yıllar basketbol branşında antrenör olarak büyük başarılara imza atan Menderes Gümüşdal, Büyükşehir Belediyespor Basketbol Genel Koordinatörlüğü görevine getirildi.

1967 Almanya doğumlu olan Menderes Gümüşdal, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü mezunu olup, İstanbul Üniversitesi’nde sporcu olarak basketbol kariyerini tamamladı. Gümüşdal, kariyeri boyunca Efes Pilsen A Takım Yardımcı Antrenörlüğü ve Altyapı Antrenörlüğü, İstanbul Üniversitesi Tuborg, Pertevniyal, Banvit ve Bandırma Basketbol’da uzun yıllar altyapı koordinatörlüğü ile baş antrenörlük görevlerinde bulundu.

Altyapılarda tüm kategorilerde 23 Türkiye şampiyonluğu bulunan Gümüşdal, birçok basketbolcunun liglerde oynamasında büyük rol oynadı. Geçmişte Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak da görev yapan Gümüşdal, yurtiçi ve yurtdışında birçok ulusal ve uluslararası seminerlerde eğitmen olarak yer aldı. Ayrıca, Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu bünyesinde Öğreticiler Alt Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyespor, Menderes Gümüşdal’ın tecrübesiyle basketbol branşında yeni başarılara imza atmayı hedefliyor.

 

 

Haber: Bülten

Balıkesirspor Levent Eriş ile Anlaştı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu