Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR’İN DEĞERLERİ BU KEZ  URFA’YI TANITTI

BALIKESİR’İN DEĞERLERİ BU KEZ  URFA’YI TANITTI
836
15 Temmuz 2015 - 8:43

Genel

Balıkesir’in yetiştirdiği değerler, ülke kültürüne bu kez Urfa’da hizmet verdiler. Konusu Hz. İbrahim ve Hz Eyüp olan ilahi albüm ile tarih, kültür ve sanatı buluşturarak fark yaratan Atik Sahil ’in seslendirdiği eserlerle hayat bulan görüntülü albüm Urfa’da vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

Solistliğini Harran Üniversitesi Müzik Bölümü Öğretim Üyesi Atik Sahil ‘in yaptığı Albümün gerçekleştirilmesinde Balıkesirli Kanun Sanatçısı Buğra Sahil ve Balıkesir Türk Müziği Korosunda görev yapan Mert Sahil gibi isimler bulunuyor. Eyyubi’ye Belediyesinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce Finanse edilen albümü kültürel ve sanatsal ağırlıklı bir albüm niteliğini taşıyor. Urfa’nın kültürel  ve tarihi zenginliğini anlatan albüm ücretsiz olarak sunulurken Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin okuduğu bir şiirle başlıyor.

Türk Müziğine yaptığı besteleri, ve Türk Müziği Korosuna verdiği katkıları ile tanınan, yarattığı sinerji ile ödüllerle dolu bir geçmişe sahip bir babanın oğulları olan Buğra ve Mert Sahil, müzik yaşamlarında farklı şehirlerin kültürlerine ve sanatına da dokunarak Balıkesir’in adını da duyurmaya devam ediyor. Türk Müziği Koro Şefi ve Sanat Yönetmeni Sıtkı Sahil çıkan albümle ilgili olarak’ Bu albümü n oluşmasında en büyük pay Buğra’nın Balıkesir’de yetişmiş olan bir değer olması. Bir baba, Bir ağabey, bir Bestekar, bir sanat yönetmeni olarak ben hepsi ile gurur duyuyorum. Yolları açık olsun’ şeklinde konuştu.

Atik Sahil Kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü Mezunu. TRT İstanbul Radyosu Akitli Ses Sanatçılığı sınavını kazanarak 2004 yılına kadar bu görevine devam etti. Sıtkı Sahil, Alaeddin Yavaşça, Neriman Altındağ Tüfekçi gibi hocalardan eğitim alan Atik Sahil yurt içi ve yurt dışında pekçok konserlerde görev aldı.Bakü Müzik Akademisinde Doktora programına devam eden Sahil evli ve iki çocuk babası. FATMA KARA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
YAPTIĞIN İŞİ ANLAMAK
GÜNLÜK HABER AKIŞI
HÜZÜNLÜ ZİYARET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
BAYRAKLI PORTRELER
GÜNLÜK HABER AKIŞI
İFTARDA BULUŞTULAR
GÜNLÜK HABER AKIŞI
MUHTARLARA ROZET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
KURTULUŞ SAVAŞI’NIN KALESİ
GÜNLÜK HABER AKIŞI
TOSUN’A ZİYARET
GÜNLÜK HABER AKIŞI
ŞEHRİN STRATEJİSİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.