Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’in Edremit İlçesine Avrupa’dan Şeref Plaketi!

Balıkesir’in Edremit İlçesine Avrupa’dan Şeref Plaketi!
20 Nisan 2021 - 13:46

Balıkesir’in Edremit İlçesine Avrupa’dan Şeref Plaketi!

 

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Balıkesir’in Edremit Belediyesi’ne ‘Avrupa Şeref Plaketi’ verdi. Ayrıca, Edremit Belediyesi 2021 yılında bu ödülü Türkiye’de alan tek yerel yönetim oldu.

 

Edremit Belediyesi Ödüllerde Çıtayı Yükseltiyor

“Avrupa Şeref Plaketi” Avrupa’nın en önemli kent ödüllerinden biri olarak kabul ediliyor. Edremit Belediyesi, daha önce ‘Avrupa Diploması’ ve ‘Avrupa Şeref Bayrağı’ ödüllerini de almıştı. Ancak bu yıl, ödül programının bir üst aşaması olan ‘Avrupa Şeref Plaketini almayı başardı. Ayrıca, ödülün alınmasında Edremit Belediyesi, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafında yürüttüğü çalışmalar etkili oldu.

Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi belli kıstasları dikkate alarak bu ödülü veriyor.

Bu kıstaslar ise;

-Avrupa Yerel Demokrasi Haftası faaliyetleri

-Kardeş kentlerle kurduğu iyi ilişkileri

-Ortağı olduğu uluslar arası projeler

-Uluslararası kuruluşlara üyelikler

-iş birlikleri ve gençlik çalışmaları

-Avrupa düzeyindeki etkinlikleri ile yerelde gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve sportif çalışmalar.

Tüm bu kıstasları yerine getiren Edremit Belediyesi, 2021 yılında Türkiye’den bu ödülü almaya hak kazanan tek belediye oldu.

Edremit Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Belediye Sözcüsü Tayfun Canlı, “Başkanımız Selman Hasan Arslan öncülüğünde Edremit’imizi Avrupa Kenti yapabilmek için çalışıyoruz. Normal belediyecilik faaliyetlerimizin yanında kentin sosyo-ekonomik yapısını güçlendirecek adımlar atıyoruz. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’müzün yürüttüğü çalışmalar sonunda Edremit ilçemizin ‘Avrupa Diploması’ ve ‘Avrupa Şeref Bayrağı’nın ardından ‘Avrupa Şeref Plaketi’ ile ödüllendirilmesi hepimiz için onur ve gurur kaynağı olmuştur. Bu anlamlı ödülü başta Edremitli hemşehrilerimize ve geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Başkanımıza armağan ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.