Teknolojiİlçe Haberleri

Balıkesir’in Genç Zekaları 2 Projeyle Finalde!

Balıkesir merkezli Şehit Turgut Solak Fen Lisesi'nden iki takım, Türkiye İş Bankası ve Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğiyle düzenlenen GençBizzTech programının finale kalmayı başardı.

Balıkesir’in Genç Zekaları 2 Projeyle Finalde!

Balikesirin Genc Zekalari 2 Projeyle Finalde 1
Balıkesir’In Genç Zekaları 2 Projeyle Finalde!

Genç ve Yaratıcı Zekalar Öne Çıktı

İlkokuldan liseye kadar öğrencileri girişimci zihin yapısıyla yetiştirmeyi hedefleyen Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın, Türkiye İş Bankası iş birliğiyle hayata geçirdiği GençBizzTech programının heyecan verici finalisti projeleri açıklandı. Türkiye İş Bankası ve Genç Başarı Eğitim Vakfı’nın (GBEV) ortaklığında fen liselerinde eğitim gören öğrencilere teknoloji ve bilim odaklı girişimler geliştirme fırsatı sunan GençBizzTech Projesi, yaratıcı genç zekaların öne çıktığı bir platform haline geldi. Program, özellikle deprem ve özel eğitim alanında çözüm odaklı girişimlerin ön plana çıktığı bir seçki sunuyor.

Balikesirin Genc Zekalari 2 Projeyle Finalde 2

352 Takım Arasından Balıkesir’de 2 Takım Finale Kaldı

Türkiye genelinde 49 farklı fen lisesinden 352 takımın katılımıyla gerçekleşen programda, 5 finalist belirlendi ve finalde yarışmaya hak kazandı. Adıyaman’dan Atechna; Antalya’dan Çizgi Tasarım; Balıkesir’den Edutech ve Simuzel; Tokat’tan ise Genç Beyin’ler takımları, seçkin girişim fikirleriyle büyük beğeni topladılar.

Finalist projeler şu şekilde açıklandı:

EduTech – Balıkesir / Şehit Turgut Solak Fen Lisesi: Proje, özel eğitim öğrencilerinin derslerde daha etkili öğrenmelerini sağlamak için geliştirildi.

Simuzel – Balıkesir / Şehit Turgut Solak Fen Lisesi: Proje, uygun maliyetle herkesin 15 dakikada katılabileceği etkili deprem eğitimleri sunmayı amaçlıyor.

Çizgi Tasarım – Antalya / Göynük Fen Lisesi: Raspberry Pi ve Python tabanlı yazılım, YOLO görüntü işleme teknolojisi kullanarak görüntüleri metne ve metinleri sese dönüştürüyor.

Genç Beyinler – Tokat / Yılmaz Kayalar Fen Lisesi: Proje, tatil planlama sürecini dönüştüren yenilikçi bir platform olarak tasarlandı.

Atechna – Adıyaman / Adıyaman Fen Lisesi: Özel eğitime ihtiyacı olan çocukların öğrenme süreçlerine destek olmak amacıyla geliştirilen mobil uygulama, yapay zekâ ile güçlendirilmiş özelleştirilmiş eğitim materyalleri sunuyor.

Haber: İHA

Uçak Teknisyeni Adayı Genç Kızların Sayısı Artmaya Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu