Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’in meşhurları Yörex 5 fuarındaydı

Balıkesir’in meşhurları Yörex 5 fuarındaydı
24 Ekim 2014 - 0:09

Genel

Antalya Expo Center’da “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla açılan Yörex 5. Yöresel Ürünler Fuarı’na katılan Balıkesir Ticaret Borsası, ilin ürünlerini tanıttı. Bakanlar, TOBB yönetici ve üyeleri, vatandaşlar, Balıkesir standına büyük ilgi gösterdi.

Balıkesir Ticaret Borsası 22 Ekim – 26 Ekim 2014 tarihleri arasında Antalya Ticaret Borsası tarafından Antalya Expo Center’da gerçekleşen ve “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla adını tüm Türkiye’ye duyuran, Yörex 5. Yöresel Ürünler Fuarı’nda yer aldı. Fuara, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuşması ile açılan fuara katılım yoğun oldu. Yabancı ve yerli  ziyaretçilerin, ilk günü olmasına rağmen yoğun ilgi gösterdiği fuarda Balıkesir Ticaret Borsası ve tüm ilçelerin tarımsal ve hayvansal ürünlerini tanıttığı stant da yoğun ilgi gördü. Standta bol miktarda Höşmerim, Balıkesir Tulum Peyniri, Kelle Peyniri, Beyaz Peyniri, Zeytinyağı  ve Süt ikramı yapıldı.

Ticaret Borsası Meclis Başkanı İbrahim Aytekin ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ferhan Şensoy’un önderliğinde Meclis Üyeleri ve Borsa üyelerinden oluşan 31 kişilik kafile, Ticaret Borsasını temsil etti. Heyet, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Vedat Mirmahmutoğulları’na ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na Balıkesir’in yöresel ürünleri ve Balıkesir’i tanıtan hediyelerin yanı sıra höşmerim ikram etti. HABER MERKEZİ

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.