YaşamGündemİlçe Haberleri

Balıkesir’in Tescilli Meşe Ağaçları Baharı Selamladı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, turistik Ören sahilinde bulunan tarihi meşe ağaçları, baharın gelmesiyle birlikte yapraklanarak bölgeye değer katmaya başladı.

Balıkesir’in Tescilli Meşe Ağaçları Baharı Selamladı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, turistik Ören sahilinde bulunan tarihi meşe ağaçları, baharın gelmesiyle birlikte yapraklanarak bölgeye değer katmaya başladı. Emekli astsubay Mustafa Dirlik, sahildeki bu meşe ağaçlarının tescilli olduğunu belirterek, Ören’in meşe güzelliğini yaşadığını ifade etti.

Yerel halkın ve ziyaretçilerin dikkatini çeken bu manzara, 9 günlük bayram tatili süresince Burhaniye’de hareketliliğe neden oldu. Bin 600’e yakın tescilli meşe ağacının bulunduğu Ören sahilindeki bu doğal güzellik, bölgeye özgü bir atmosfer oluşturuyor. Dirlik, meşe ağaçlarının yapraklanmasıyla birlikte Ören’in çekiciliğinin arttığını vurgulayarak, sahilin mavi bayraklı plajlarıyla da öne çıktığını dile getirdi.

Balıkesir'In Tescilli Meşe Ağaçları Baharı Selamladı
Bin 600’E Yakın Tescilli Meşe Ağacı Bulunuyor

Ören’in eşsiz doğasını ve tarihi meşe ağaçlarını görmek isteyen herkesi bölgeye davet eden Dirlik, Ören’in diğer yerlere göre farklı bir güzelliğe sahip olduğunu vurguladı. Bu doğal güzellikleriyle Ören’in ziyaretçilerine unutulmaz bir deneyim sunacağını belirten Dirlik, herkesi bu eşsiz sahil kasabasını keşfetmeye davet etti.

 

 

Haber: Bülten

Burhaniye’de Tescilli Meşe Ağaçlarına Özel Koruma

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu