Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’in Tescilli Ürünleri Uluslararası Gıda Fuarında

Balıkesir’in Tescilli Ürünleri Uluslararası Gıda Fuarında
01 Eylül 2022 - 16:44

Balıkesir’in Tescilli Ürünleri Uluslararası Gıda Fuarında

Lezzet Dolu Balıkesir Anlatıldı

 

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan WorldFood İstanbul’da Uluslararası Gıda Fuarı açıldı. Fuar, 1 – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gıda dünyasını tanıtacak. Fuarda Balıkesir ürünleri görsel şovla ilgi çekti, takdir aldı.

 

 

BAŞKAN YILMAZ “BALIKESİR LEZZET DOLU”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz güvenilir gıdaya nasıl ulaşılacağı konusunda fuara katılan dinleyicilere bir sunum gerçekleştirdi. Fuarda; iş geliştirme, kadın girişimcilik, atıksız mutfak şovu, kısacası tüm etkinlikleriyle de sektörün ekonomik ve renkli yönünü, farklı endüstri uzmanları ile ele almak hedeflendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye’yi doyuran il lezzet dolu Balıkesir’i dünyaya tanıtıyoruz. Balıkesir’den dünyaya taşıdığımız saklı kalmış lezzetlerimiz, yerel ürünlerimiz ile biz de WorldFood’dayız!”diyerek Balıkesir’in özel bir il olduğunu belirtti.

VALİ ŞILDAK “BALIKESİR’İN ÜRETİMDEKİ GÜCÜ”

Fuara Balıkesir Valisi Hasan Şıldak da katılım sağladı ve Balıkesir’in her alanda güzellikleri olduğunun altını çizdi. Vali Hasan Şıldak,“Uluslararası Gıda Ürünleri Fuarında Balıkesir firmalarımızı ziyaret ettik. Büyükşehir Belediyemiz, Ticaret Borsamız ve Kalkınma Ajansımızın katkılarıyla bütünlük içinde Fuarda yerini alan Balıkesir, gıda üretimindeki gücü ve nitelikli firmalarıyla takdir topluyor” dedi. Balıkesirli firmaların yer aldığı stantlarda doğallık dikkat çekti. Balıkesir Ticaret Borsası ve konuyla ilgili tüm bileşenler Balıkesir için ortak lezzette bir kez daha buluştu. HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.