Ekonomiİlçe Haberleri

Balıkesir’in Turistik İlçelerinde Yazlık Kiralama Fiyatları Belli Oldu

Kuzey Ege'nin incisi olarak bilinen Balıkesir'in Ayvalık, Burhaniye, Gömeç ve Edremit ilçelerinde, yaz sezonuna girilirken yazlık kiralama piyasası hareketleniyor. Özellikle Edremit Körfezi çevresinde bulunan villa ve yazlık evler, sezonluk kiralarla dikkatleri üzerine çekiyor. 

Balıkesir’in Turistik İlçelerinde Yazlık Kiralama Fiyatları Belli Oldu

Balikesirin Turistik Ilcelerinde Yazlik Kiralama Fiyatlari Belli Oldu 1

İşte Yeni Sezon Kira Fiyatları

Emlakçı Ahmet Yüksel, Ayvalık bölgesinin özellikle sezonluk ve günlük kiralamalarda büyük ilgi gördüğünü belirtti. Ancak, gayrimenkul satışlarında yaşanan durgunluk ve fiyatların anormal yükselmesi sebebiyle piyasada bir duraksama olduğunu ifade etti. Yüksel, yeni dairelerin 2+1’lerinin 5-5,5 milyon lira, 3+1’lerinin ise 8-12 milyon liraya kadar çıktığını ve aylık kiralamalarda daire fiyatlarının 25 bin ile 50 bin lira arasında değiştiğini aktardı. Sezonluk kiralamalarda ise fiyatların 300 bin liradan başlayıp 1 milyon liraya kadar çıktığını vurguladı. Ayrıca, aylık villa kiralarının 150 bin lira ile 200 bin lira arasında değiştiğini belirtti.

Balikesirin Turistik Ilcelerinde Yazlik Kiralama Fiyatlari Belli Oldu 2

“Yatak Sayısı Eksik”

Emlakçı Arif Zeka, sezonluk kiralamanın 300-350 bin lira gibi bir bütçeyi gerektirdiğini ve bu miktarla bölgede sezonluk olarak ev veya mülk kiralanabileceğini belirtti. Emlakçı Cihan Özkan ise bölgede konaklama için yeterli yatak sayısının bulunmadığına dikkat çekti. Özkan, yerli ve yabancı turistlerin artan talebiyle birlikte villa ve dubleks tarzı evlerin günlük olarak kiralandığını, hatta bu kiralamaların haftalığa ve hatta sezonluk olarak da yapıldığını ifade etti. Bu talebin, otellerdeki yatak sayısının yetersizliğinden kaynaklandığını belirten Özkan, mevcut otel yapılaşmalarının ise bölgedeki talebi karşılamak için yeterli olmadığını dile getirdi.

Haber: İHA

Balıkesir’de Emlakçıların En Büyük Sorunu: Ev Gösterme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu