Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’in Turizm İlçesi: Erdek Çuğra Sahili !

Balıkesir’in Turizm İlçesi: Erdek Çuğra Sahili !
24 Mart 2023 - 15:19

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Marmara’nın incisi Erdek İlçesi’nde sahil şeridi düzenleme çalışmaları yapıyor. Erdek’in Çuğra Sahili, Büyükşehir eliyle cazibe merkezi haline geliyor. Balıkesir sahilleri yaz ayında vatandaşların aktif kullanımıyla canlı hale geliyor.

 

Erdek Çuğra Sahiline Neden Gitmeliyim?

Çuğra sahilinde vatandaşların daha rahat vakit geçirebilmesi için yeşil alan ve 5 bin 900 metre bisiklet yolu altyapısı olacak. Ayrıca yaya öncelikli tasarlanan sahil şeridi; herkesin rahatça dolaşabileceği yürüyüş yolu var.

 

Yaz Ayında İlk Durağınız

Koşu parkurunun yanı sıra kent mobilyaları, spor ve çocuk oyun alanları, yeni aydınlatmalarıyla yepyeni bir çehreye kavuşacak. Çalışmaların yaz aylarında tamamlanması ve Çuğra Sahili’nin yenilenen yüzüyle halkın kullanıma açılması planlanıyor.

 

‘’Eski İhtişamlı Günlere’’

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Büyükşehir Erdek’e imzasını atıyor. Uzun süredir bu bölgede yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu projeyle Erdek’i cazibesi daha yüksek bir çekim merkezi haline getirecek, eski ihtişamlı günlerine döndüreceğiz.” dedi.

Haber: Nursima Akyürek

Daha fazla haber için; tıklayınız

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.