İlçe Haberleri

Balıkesirli Hasan Özavcı’nın 50 Yıllık Meslek Serüveni

Balıkesir'in Burhaniye İlçesinde Berberlik Yapan Hasan Özavcı, 50 Yıldır Mesleğini Sürdürüyor.

Balıkesirli Hasan Özavcı’nın 50 Yıllık Meslek Serüveni

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Hürriyet Caddesi üzerinde berberlik yapan 65 yaşındaki Hasan Özavcı, tam 50 yıldır berberlik mesleğini icra ediyor. Berberliği, aile geleneği olarak sürdüren Özavcı, mesleğini severek yaptığını belirtiyor. 1974 yılında babasının yanında berberlik mesleğine adım atan Özavcı, dedesinin de berber olduğunu ifade ediyor ve ilçedeki en eski berberlerden biri olduğunu söylüyor.

Hasan Özavcı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mesleğe babamın yanında başladım ve o günden bu yana aynı yerde hizmet veriyorum. Dedem de berberlik yaparmış. Şu an ilçede görev yapan en eski berber benim. 50 yıldır aynı cadde üzerinde müşterilerime hizmet veriyorum. İşimi severek yapıyorum ve müşterilerimle güzel sohbetler ediyorum. Berberlik, benim için sadece bir meslek değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı” dedi.

Uzun yıllardır ilçedeki müşterilerine hizmet sunan Hasan Özavcı, geleneksel berberlik anlayışını modern dokunuşlarla birleştirerek müşterilerine keyifli bir berberlik deneyimi yaşatıyor.

 

 

İHA

Burhaniye’de Evde Bakım Hizmetleri Devam Ediyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu