Eğitimİlçe Haberleri

Balıkesirli Öğrencilere Uluslararası İş Kapıları Aralandı

Balıkesir Karesi Gazi Mustafa Kemal MTAL, Uluslararası Gastrofest Bodrum'da Büyük Başarıya İmza Attı

Balıkesirli Öğrencilere Uluslararası İş Kapıları Aralandı

Balikesirli Ogrencilere Uluslararasi Is Kapilari Aralandi 1

Farklı Ülkerlerden Gelen Jüriler Değerlendirdi

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 24-26 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Uluslararası Gastrofest Bodrum” yarışmasında Balıkesir Karesi Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) öğrencileri, hazırladıkları tabaklarla dikkat çekti. Farklı ülkelerden gelen jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu öğrenciler, ulusal ve uluslararası birçok rakibini geride bırakarak büyük bir başarı elde etti.

Balikesirli Ogrencilere Uluslararasi Is Kapilari Aralandi 2

İlgili Makaleler

Yarışmadaki Ödülleri Topladılar

Yarışmaya 14 öğrenci ile katılan Karesi Gazi Mustafa Kemal MTAL, toplamda 5 Altın, 2 Gümüş, 3 Bronz ve 1 Merit Madalya kazandı. Ayrıca, liseler arası “En İyi Lise” kategorisinde 1 Altın ve 1 Gümüş Madalya kazanan okul, gastronomi alanında kendini gösterdi.

Balikesirli Ogrencilere Uluslararasi Is Kapilari Aralandi 3

Farklı Ülkelerden İş Teklifleri

Bu başarının ardından öğrenciler, sadece ulusal çapta değil, uluslararası alanda da tanınmaya başladı. Yarışmada sergiledikleri yetenek ve yaratıcılık, farklı ülkelerden gelen iş teklifleriyle taçlandı. Okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler bu başarıyı kutlarken, Karesi Gazi Mustafa Kemal MTAL’in gastronomi alanında başarılara doymayan öğrencileri, gelecek yarışmalar ve projeler için şimdiden motivasyonlarını yüksek tutuyor.

Balikesirli Ogrencilere Uluslararasi Is Kapilari Aralandi 4

Başarıya Giden Yolda Emek ve Azim

Okul müdürü Osman Gönülal, elde edilen bu başarıda öğrencilerin özverili çalışmalarının ve öğretmenlerin titiz eğitim programlarının büyük payı olduğunu vurguladı. “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Bu tür uluslararası platformlarda elde edilen başarılar, ülkemizin gastronomi alanındaki potansiyelini ve gençlerimizin yeteneklerini gözler önüne seriyor,” dedi.

Balikesirli Ogrencilere Uluslararasi Is Kapilari Aralandi 5

Haber: Bülten

Okul Yöneticileri İl Dışına Direk Atama İstiyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu