Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesirli Öğretmenler Tarımı Kodladı

27 Eylül 2021 - 9:59

Balıkesirli Öğretmenler Tarımı Kodladı

Burhaniye ilçesi önemli bir projeye ev sahipliği yaptı. Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı tarafından Türkiye genelinde desteklenen 100 projeden biri olmayı başaran “Topraktan Bilime, Teknoloji ve İnsan” projesi ayrıca Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu (BUBYO) Uygulama Otelinde gerçekleştirdiler.

Edremit Fernur Sözen Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Matematik öğretmeni Dr Hasret Aydın yürütücülüğünde hazırlanan projede, Balıkesir Üniversitesinde görevli çok sayıda akademisyen eğitici olarak görev aldı. Balıkesir’in çeşitli ilçelerinde görev yapan 29 matematik ve fen bilimleri öğretmenleri, alanında uzman eğitmenlerin rehberliğinde hayallerindeki akıllı sera modelini tasarlama ve ayrıca uygulama şansı buldu.

Projenin çok yararlı olduğunu anlatan Proje Yürütücüsü Dr. Hasret Aydın, “Projemiz 4004 Doğa Okulları ve Bilim Eğitimi Programı tarafından desteklenen 100 projeden biri olmayı başardı. Bu anlamda çok sevinçliyiz. Sadece, bu eğitimleri almak değil, uygulama fırsatı bulup, ortaya bir ürün çıkarmaları konusunda öğretmenlerimizi desteklemeyi hedefliyoruz. Projede, sadece teknolojik yeniliklerden veya bunların uygulanmasında tasarlanmasından değil, doğa ile ayrıca bağımızı güçlendirerek sağlık ya da sanat ve toplum temelli eğitimlere de yer verdik. Projemizde, Balıkesir Üniversitesinden çok kıymetli eğitmenler yer aldı. Yine Milli Eğitimde görev yapıp yeniliğe açık, ayrıca kendilerini geliştiren öğretmenlerimizde görev aldı" dedi.

Burhaniyeli Matematik Öğretmeni Özlem Karabulut da, “Dolu dolu bir hafta geçirdik. Çok yeni bilgiler edindik. Bunları okulumuz da öğretmen arkadaşlarımıza ve ayrıca  çocuklarımızla paylaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz” diye konuştu.

Savaştepe’li Fen Bilimleri Öğretmeni Arzu Turan ise, ”Tübitak 4004 projesinde, ayrıca farklı branşlardan öğretmenler bir araya geldik. Çok güzel bir hafta geçirdik. Bizim için çok önemli bilgiler elde ettik. Sensörleri kullandık. Okula gittiğimizde öğrencilerimizle bu bilgilerimizi paylaşacağız. Onlara da ayrıca faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.