Özel Haberlerİlçe Haberleri

Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

Balıkesir, bu yaz sıcak hava dalgasının etkisi altına girmiş durumda. Vatandaşlar serinlemek için farklı yöntemler ararken, özellikle içecek tercihleri dikkat çekiyor. Merhaba gazetesi olarak yaptığımız araştırmada, Balıkesirlilerin sıcak günlerde en çok tercih ettiği serinleme yöntemlerini belirledik.

Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

Balikesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor 3
Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

Bu Sene Öne Çıkan Yeni Trend

Koruk suyu, limonata, karadut, ayran, soğuk kahve, soğuk su ve dondurma, vatandaşların ilk sıradaki tercihleri arasında yer alıyor. Ancak bu sene öne çıkan yeni bir trend var: buz dolu bardaklar. Özellikle işletmelerin ve sokak satıcılarının sunumuyla popüler hale gelen buz dolu bardaklar, vatandaşların favorisi haline geldi. Buz dolu bardaklar, içecekleri serinletmek ve her an taze tutmak için ideal bir çözüm sunuyor.

Balikesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor 1
Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

“Bizim için kolaylık sağladı”

Bu sene buzlu bardakları keşfettiğini ve kullanım olarak pratik olduğunu söyleyen Elif Bulut, ” Buzlu bardakları Balıkesir’de bu sene marketlerde görmeye başladım. Çok hoşuma gitti. Hem hesaplı hem kullanışlı. Avluya gitmek istediğimiz de ya da tepeye çıkmak istediğimizde tercihimiz buzlu bardaklar oluyor. Bizim için kolaylık sağladı. Kafelerde saatlerce oturmak zorunda kalmıyor. Bence pratik bir fikir olmuş.” dedi.

Balikesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor 4
Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

“Seneye de aynı sistemi devam ettirmeyi düşünüyoruz”

Buzlu bardakları saten Mert Büfe sahibi ise, “Buzlu bardaklar beklediğimden çok daha rehavet gördü. İnsanlar sıcak havalarda serin yerlerde oturmak istiyor daha çok o yüzden istediği içeceği alıp yanına buzlu bardak alarak istediği yere gidebiliyor. Biz şu an buzlu bardakları 35 TL’ye satıyoruz. Talepler böyle olduğu sürece seneye de aynı sistemi devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi.

Balikesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor 2
Balıkesirliler Buzlu Bardakla Serinliyor

Geleneksel Lezzetlerde Devam Ediyor

Balıkesir’in işletmelerinden Öykü Çayevi ise uzun senelerdir gelenek olan koruk suyu, limonata ve karadut suyunun her yaz olduğu gibi bu yazda satışlarının devam ettiğini söyledi. Özellikle kahveye gelenlerin tercihinin 3’ünden yana olduğunu söyleyerek bu sene limonata ve karadut suyunun 25 TL’den, koruk suyunun ise 35 TL’den satıldığını söyledi.

Haber: Elif Şahin

Yaz Aylarında Sağlık İçin Su Tüketimine Dikkat

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu