Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALKESİMİZİ HAPŞIRTMAYIN

BALKESİMİZİ HAPŞIRTMAYIN
18 Eylül 2014 - 0:02

Genel

İlk maçtaki seyirci sayısının düşüklüğünü merak ettiğimiz için Balıkesirspor Kulübü As Başkanı İsa Tamer Çelik’le konuya dair bir söyleşi talep ettik. Talebimizi olumlu karşılayan Çelik samimi yanıtlar ve ilginç tespitlerde bulunarak oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamalar ile ilgili ayrıntılar sayfalarımızda var. Benim köşemden dikkat çekmek istediğim iki ayrıntı var.

08

 

Birinci ayrıntı, takımı süper lige çıkaran bu yönetim kurulunun, önceki yıllarda uygulanan teamüllere uymasa dahi, devam etme kararlılığına saygı duyulmaması. Ki Sonuçta seçim ile belirlenen ve bu seçimde kazanılmış insanlardan oluşan yönetime herkesin Demokratik bir olgunlukla yaklaşması ve bir sonraki seçime kadar ORTAK DEĞER olan BALIKESİRSPOR’u desteklemesi olağan olan davranıştı. Kendi adıma Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un bu konudaki serzenişlerini anlamıyor değilim. Ki bu yöndeki beklentisi de pek haksız bir beklenti değildi. Ancak beni şaşırtan yıllarını Balıkesir için harcayan Uğur’un bu konuda duygularına mağlup olması idi. Gerçi Uğur’un tavrının artık yumuşadığına dair bazı emareler olması, bizlere Balıkesir’i bu kadar çok seven bir insan olarak kırgın kalamayacağını gösteriyor.

İkinci ayrıntı ise Atatürk Stadyumu’nda bulunan reklam panolarının 1 yıllığına kiralanması. İşte bu biraz daha hassas ele alınması gereken bir ayrıntı. Zira hem ihale aşamasında hem de sonrasında yaşananlar maalesef bu şehrin yüz akı ve belki de tek tescilli markası olan Balıkesirspor kulübüne yapılmış bir haksızlık. Yanlış anlaşılmasın, ihale süreci tamamen yasal ve ihaleye katılanlar bu yasal haklarını kullanmış. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü açısından bir kazanım olduğu da bir gerçek. Ama ben kendi adıma bu kazanımın, önceki yıllarda olduğu gibi kulübün lehine olmasını arzu ederdim. Birçok insanın ve Balıkesirspor’un muhteşem taraftarının da aynı görüşte olduğunu biliyorum. İşte bu anlamda kulüp yönetiminin ihaleye katılan meslektaşlarımıza karşı duyduğu kırgınlığı bir nebze de olsa paylaşıyorum.

İhale süreci sonrası yaşanan gelişmeler ise apayrı bir tez konusu olsa gerek. Bir düşünün tanıtım uğruna bütün ülke on yıldır seferberlik ilan etmişken biz süper lig ile elimize geçmiş bu fırsatı hoyratça harcıyoruz. Ülke ekonomisinde katkı iddiasında olup, oldukça yüksek rakamları fuar organizasyonuna, reklam spotlarına, yurt dışı ve yurt içi gezilere ayıran Balıkesirli iş adamlarımız, yüzbinlere aynı anda ulaşma imkânına sırtını dönüyor. Bu eminim kaliteli eğitim veren bir yükseköğrenim kurumunda tez olur. Bir düşünün Allah aşkına, FİFA VE UEFA’nın ayırdığı devasa reklam bütçesi bir yanda dururken Balıkesirspor’un yaşadığı reklam travması en hafifinden aymazlık olsa gerek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.