Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin İstihdam Garantili Kursları İlk Mezunlarını Verdi

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin İstihdam Garantili Kursları İlk Mezunlarını Verdi
20 Eylül 2021 - 18:52

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nin İstihdam Garantili Kursları İlk Mezunlarını Verdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonluğunda Güney Marmara Kalkınma Ajansı güdümlü proje desteğiyle kurulmuş olan Balıkesir Organize Sanayi (BALOSB) Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi istihdam garantili ilk kursiyerlerini mezun ettiler.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Üniversitesi, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Balıkesir Sanayi Odası’nın ortak olarak yer aldığı yaklaşık 7.3 Milyon TL bütçe ile tamamlanan güdümlü proje; ilk mezunlarını vererek meslek liselerinin tercih edilebilirliğini arttırma ve nitelikli personel yetiştirme hedefini gerçekleştiriyorlar.

13 Kursiyer Bölge Firmalarında İşe Başladı

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkez’i, Balıkesir İŞKUR ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu “Meslek Edindirme Kursları” protokolü çerçevesinde, istihdam garantili “Gazaltı (MİG-MAG) Kaynakçısı” ve “CNC Tezgah Operatörlüğü” kursları açtı. Gazaltı Kaynak Kursunu başarıyla tamamlayan 13 kursiyer sertifikaları verilerek, taahhüt veren firmalarda işe yerleştirdiler. CNC Tezgah Operatörü kursuna katılan kursu ise 9 Ekim tarihinde sona erecek ve kurs sonunda başarılı olan kursiyerler sertifikalandırılarak taahhüt veren firmalarda işe girişleri yapacaklar.

Merkezde 85 Kursiyer Eğitim Aldı

BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde ayrıca “Uygulamalı Temel Pnömatik Eğitimi” 12 BALOSB firmasından 58 katılımcı Mart 2021’de ile eğitimleri tamamlamış; yoğun talep olması sebebiyle Nisan 2021’de BALOSB firmalarından 18 ve üniversite öğrenci gruplarından 11 olmak üzere ayrıca toplam 27 katılımcı eğitimi tamamlamıştır.

Kurslar Açılmaya Devam Edecek

Yoğun talep gören Gazaltı Kaynak Kursunu Eylül ayı sonunda tekrar açmayı planlayan BALOSB Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, Ekim ayı sonunda ikinci CNC Tezgah Operatörlüğü ve ayrıca Makine Bakım Onarım kursunu da açmayı planlıyor. Merkez ayrıca sanayi kuruluşlarının istekleri doğrultusunda çalışanların mesleki gelişimlerine yönelik kurslarla ilgili talepleri toplayarak gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor.

Merkez, açtığı kurs ve eğitimler sonrasında kursiyerlerden topladıkları “Eğitim Değerlendirme Formları” ile katılımcıların eğitim içeriğinin, atölyelerin ve uygulamalı eğitim cihazlarının kullanımının mesleki niteliklerine ve gelişimlerine katkı sağladıklarını ifade ediyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.