Etkinlikİlçe Haberleri

Bandırma Deniz Şehitlerine Çelenk Bıraktı

Bandırma, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın 98. yıl dönümünü görkemli bir törenle kutladı.

Bandırma Deniz Şehitlerine Çelenk Bıraktı

Bandirma Deniz Sehitlerine Celenk Birakti 1
Bandırma Deniz Şehitlerine Çelenk Bıraktı

Tören Meydanda Başladı

Bandırma Bölge Liman Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlikler, Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Törende, Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan program, deniz şehitleri için düzenlenen denize çelenk bırakma töreni ile devam etti.

“Türk Deniz Ticareti’nde dönüm noktası oldu”

Bandırma Bölge Liman Başkanlığı’ndan Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü Mustafa Yalçın’ın açılış konuşmasıyla başlayan törende, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın Türk milleti için büyük önem taşıdığını vurguladı. Yalçın, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği kabotaj hakkı, Türk denizciliğine ulusal bir kimlik kazandırmış ve Türk Deniz Ticareti’nde dönüm noktası olmuştur” dedi.

Bandirma Deniz Sehitlerine Celenk Birakti 2

Törene Yoğun İlgi

Törene, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Garnizon Komutan Vekili Hava Ulaştırma Albay Alihaddin Özdemir, Bandırma Liman Başkanı Kürşat Ayıldız ve çeşitli daire müdürleri de katıldı. Protokol üyeleri, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve deniz şehitleri için saygı duruşunda bulundu.

Deniz Şehitlerine Çelenk Bıraktılar

Kutlamalar kapsamında sahil güvenlik ekipleri ve protokol üyeleri, denize açılarak deniz şehitleri anısına çelenk bıraktı. Ayrıca, Bandırma Liman Başkanlığı tarafından lokma hayrı düzenlendi ve balık halinde balık ekmek ikramı yapıldı.

Bandirma Deniz Sehitlerine Celenk Birakti 3

Haber: İHA

Erdek’te TCG Anamur Gemisi Ziyarete Açıldı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu