Gündemİlçe HaberleriSpor

Bandırma’da Köyler Arası Futbol Turnuvası Sonuçlandı

Bandırma ilçesinde düzenlenen köyler arası futbol turnuvasının finalinde Yeni Yenice, Aksakal'ı 2-0 yenerek şampiyonluk kupasını kazandı

Bandırma’da Köyler Arası Futbol Turnuvası Sonuçlandı

Bandırma ilçesinde düzenlenen köyler arası futbol turnuvasının finalinde Yeni Yenice, Aksakal’ı 2-0 yenerek şampiyonluk kupasını kazandı

Bandırma'da Köyler Arası Futbol Turnuvası Sonuçlandı
Bandırma’Da Köyler Arası Futbol Turnuvası Sonuçlandı

Kıyasıya Mücadele: Aksakal ve Yeni Yenice Finalde Karşılaştı

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 14 muhtarın organize ettiği köyler arası futbol turnuvasının final maçı, Aksakal ve Yeni Yenice takımları arasında büyük bir heyecanla geçti. Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Balıkesir Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Aytekin Durmaz, Balıkesir Büyükşehir Balıkesirspor Kulübü Başkanı Burç Özoğuz, muhtarlar ve çok sayıda taraftarın katılımıyla gerçekleşen final maçında, Yeni Yenice takımı 2-0’lık skorla şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı.

Kıyasıya Mücadele: Aksakal Ve Yeni Yenice Finalde Karşılaştı
Kıyasıya Mücadele: Aksakal Ve Yeni Yenice Finalde Karşılaştı

Katılım ve Destek Sağlayan Muhtarlara Plaket

Final maçının ardından, turnuvaya katılım ve destek sağlayan muhtarlara plaket takdim edildi. Ömerli Mahallesi tarafından düzenlenen ve Bandırma Küçük Sanayi Sitesi’nde bulunan sentetik sahada gerçekleştirilen turnuvada, 14 köy takımı 1 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında mücadele etti.

Katılım Ve Destek Sağlayan Muhtarlara Plaket
Katılım Ve Destek Sağlayan Muhtarlara Plaket

Turnuvanın Amacı ve Kazananlar

Turnuvanın amacı, gençleri kötü alışkanlıklardan koruyarak spora teşvik etmekti. Turnuva boyunca gençler, hem eğlenceli hem de çekişmeli maçlar oynayarak sporu ve birlikteliği ön planda tuttular. Turnuvada 4’üncülüğü Doğaspor, 3’üncülüğü Cennetspor, 2’inciliği Aksakalspor ve 1’inciliği de Yeni Yenice takımı kazandı. Şampiyonluğu hak eden Yeni Yenice takımına kupayı Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal takdim etti.

Turnuvanın Amacı Ve Kazananlar
Turnuvanın Amacı Ve Kazananlar

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’ın Açıklamaları

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, turnuvanın sona ermesiyle ilgili olarak, “Yaklaşık 35 gündür devam eden turnuvanın şampiyonu belli oldu. Spor; birlik, beraberlik ve kardeşlik için yapılır. Tüm takımlar bu minvalde iyi kötü tamamladı. Zaman zaman gergin anlar olsa da sporun birleştirici ruhuna her zaman ağırlık vermeliyiz. Turnuvaya katılan tüm köy takımlarımızı kutluyorum. Final maçı olan Yeni Yenice ve Aksakal takımları büyük bir mücadele sergilediler. Her iki takımı da kutluyorum. Mahallelerimiz arasında dostluğu pekiştirmek ve sporu yaygınlaştırmak amacıyla düzenlenen futbol turnuvasında, Yeni Yenice Mahallesi şampiyon oldu. Bütün mahalle takımlarımızı kutluyorum,” şeklinde konuştu.

Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal'ın Açıklamaları
Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal’In Açıklamaları

Balıkesir’de Gençler Tatilini Sporla Değerlendiriyor

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu