Ekonomiİlçe Haberleri

Bandırma Ticaret Odası’ndan Serbest Bölge Atağı

Bandırma Ticaret Odası, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından ilan edilen Güney Marmara Bölgesi Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Teknik Destek Programı kapsamında önemli bir projeye imza attı.

Bandırma Ticaret Odası’ndan Serbest Bölge Atağı

Bandirma Ticaret Odasindan Serbest Bolge Atagi 1

Teknik Destek Alacak

“Bandırma Serbest Bölgesi Fizibilite Raporu” konulu projeyle başvuru yapan Bandırma Ticaret Odası, teknik destek almaya hak kazandı. Projenin başlangıç süreci, Bandırma Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Onur Adıyaman tarafından imzalanarak resmen başlatıldı.

Bölgenin Lojistik Üs Olma Yolculuğu

Proje kapsamında alınacak teknik destek danışmanlığı sonucunda oluşturulacak fizibilite raporu, son dönemde yatırımların hızla arttığı, organize sanayi bölgelerinin kurulduğu, limanı bulunan ve yeni otoyol köprü yatırımları ile lojistik üs konumuna gelen Bandırma’nın serbest bölge ihtiyacını belirleyecek.

“Bandırma’ya gelecek yatırımlara yön verecek projeye imza atıyoruz”

Bandırma Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, projenin bölgenin çehresini değiştirecek ilk adım olabileceğini belirterek, “Bandırma’ya gelecek yatırımlara yön verecek projeye imza atıyoruz. Bu düşüncemizin Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından da kabul görmesi sevindirici. Potansiyeli göz önüne alındığında Türkiye’nin yatırım anlamında en gözde lokasyonu olan şehrimizin, yapılacak çalışmalar neticesinde serbest bölge ihtiyacının ortaya çıkarılması önemli. Bu proje kapsamında alınacak danışmanlık sonrası oluşturulacak raporun, birçok yatırıma yön vermesini bekliyoruz,” dedi.

Ulusal Yatırımcılara Işık

Yılmaz, Bandırma’nın mevcut lojistik avantajlarının ve yeni yatırımlarla birlikte artan potansiyelinin, serbest bölge statüsü ile daha da güçleneceğini ifade etti. Bu proje ile Bandırma’nın hem yerel hem de uluslararası yatırımcılar için daha cazip bir hale gelmesi hedefleniyor.

Haber: İHA

TUİK Nisan Ayında Balıkesir’de Satılan Konut Sayısını Açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu