Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bandırma’da hastalar başka illere gitmesin

Bandırma’da hastalar başka illere gitmesin
24 Ekim 2014 - 0:10

Genel

CHP Milletvekili Namık Havutça Sağlık Bakanı ile görüştü

Bandırma’da hastalar

başka illere gitmesin

Milletvekili Namık Havutça, Sağlık Bakanı Mehmet Müvezzinoğlu ile görüşerek, Bandırma Devlet Hastanesi’ne yapılacak ek yatırımlarla hastaların diğer illere gitmekten kurtarılmasını istedi. Havutça, Bandırma’da bunun mümkün olduğunu belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na il genelinde ve Güney Marmara bölgesindeki sağlık ihtiyaçlarını ve sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatarak çözüm bulunmasını istedi.

Bakan Müezzinoğlu’nu makamında ziyaret ederek ilin özellikle Güney Marmara bölgesindeki eksikliklerini dile getiren Havutça, kısa zamanda bu eksikliklerin giderilmesini istedi. Bandırma Devlet Hastanesi’ndeki eksikliklerden örnek veren Havutça, “Hastanemizdeki eksikliklerden ötürü özellikle beyin cerrahisi ve kalp damar hastaları Bandırma’dan Bursa’ya sevk ediliyor. Bu ise hastalar için büyük bir sorun” dedi.

Havutça, Bandırma Devlet Hastanesi’nin 04 Ekim 2010 tarihinde faaliyete geçerek hasta kabulüne başladığını, hastanenin hasta ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutarak bilimsel ve vicdani etik ilkelerinden ödün vermeden güvenilir bir tanı ve tedavi hizmeti sunma misyonu üstlendiğini belirtti.

HASTANEYE EK BİNA ŞART

Bandırma Devlet Hastanesi’nde 23 branşta; 60’ı uzman 11’i pratisyen toplam 71 doktor görev yaptığını ifade eden Havutça, “Acil, anestezi, beyin cerrahisi, göğüs hastalıkları, kalp damar cerrahisi, kardiyoloji, çocuk hastalıkları gibi önemli bölümlerin bulunduğu hastanemizde, her branşta eksiklikler olduğu bilinmektedir. Doktor, hemşire ve teknik personelin yanı sıra hastanemizin Bandırma ve çevre ilçelerin nüfus yoğunluğunu karşılayacak kapasite ve olanaklara kavuşturulması bakımından hastanemize ek hizmet binası yapılması gerekiyor” diye konuştu. Nüfus artış hızı hesaplarına göre Bandırma’nın nüfusunun hızla artacağının tahmin edildiğini hatırlatan Mmilletvekili Havutça, hastane eksikliklerinin de bu projeksiyona göre giderilmesi gerektiğini belirtti. Havutça, “Bandırma Devlet Hastanesi hizmetleri yetersiz kalıyor. Örneğin, hastanemize ivedi Kardiyoloji Koroner Bakım-Yetmezlik, Yoğun Bakım, Anjiyo Yoğun Bakım, Anjiyo Laboratuvarı ve Polikliniğine kavuşturulması zorunlu bir ihtiyaçtır. Yapılacak yatırmalarla bu eksikliklerin giderilmesi mümkün” dedi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, uzman doktor açığının 20 bine ulaştığını söyledi. Bakan Müezzinoğlu gelecek projeksiyonu için bu talepleri dikkate alacakları, ilgili birimlere talimat vereceğini söyledi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.