İlçe HaberleriSağlık

Bandırma’da O Kanser İçin Umut Veren Proje

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nden Önemli Başarı: TÜSEB'den Destek Alan Proje Meme Kanseri Araştırmalarına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Bandırma’da O Kanser İçin Umut Veren Proje

Bandirmada O Kanser Icin Umut Veren Proje 1

TÜSEB Projeye Destek Verecek

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hande Öngün Yılmaz’ın yürütücülüğünü yaptığı proje, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından desteklenmeye hak kazandı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Eseceli, Doç. Dr. Sedat Arslan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Onur Uysal, Yeditepe Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Paria Shojaholsadati, Okan Üniversitesi Dr. Öğr. Üyesi Hadi Karımkhanı ve Okan Üniversitesi Uzman Diyetisyen Merve Saraç Dengizek’in de araştırmacı olarak katkı sağladığı proje, TÜSEB Acil Araştırma ve Geliştirme Projelerini Destekleme Programı kapsamında desteklenecek.

Meme Kanseri İçin Yeni Çözümler

“Meme Kanseri Hücre Hatlarında Borik Asit ve Oleuropein’in Sinerjik Etkisinin Hücresel Ölüm Mekanizmaları Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi” başlıklı proje, 39256 sayılı dosya numarası ile TÜSEB tarafından kabul edildi. 200 bin TL bütçe ile desteklenen proje, kadınlarda en sık görülen ve heterojen bir malignite olan meme kanserinin tedavisinde yeni yaklaşımlar geliştirmeyi hedefliyor.

İlgili Makaleler

Haber: Bülten

Bakan Koca Cenevre’de Dünya Sağlık Asamblesi’nde

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu