Balıkesir Merhaba Gazetesi

Bandırma’da Palamutun Fiyatı 5 Liraya Düştü

Bandırma’da Palamutun Fiyatı 5 Liraya Düştü
26 Eylül 2020 - 18:06

Bandırma’da Palamutun Fiyatı 5 Liraya Düştü

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Balıkesir Tarım Ürünleri AŞ Bandırma Su Ürünleri Hali’nde palamutun fiyatı 5 liraya kadar düştü.

 

Hal Sorumlusu Hamsi için Az Dedi Ama!

Hale, Karadeniz’den 21 bin 135 çift palamut getirilirken sardalyanın kasası 120, hamsi 300 liradan satılırken. Palamut, tezgahlarda tanesi 5-12,5 liradan, sardalya ve hamsinin kilosu 20 liradan satılıyor. Hal sorumlusu Özcan Ateş, Karadeniz’den bol palamut getirildiğini, hamsinin ise az olduğunu söyledi. Öte yanda ise komisyoncular yaptıkları açıklamada hamsi bolluğundan bahsetti.

Sardalya Bolluğu Var

Dursun Kaptan-3 teknesi ise Bandırma limanına 600 kasa sardalya ile geldi. Gemlik limanına bağlı balıkçı teknelerinden Dursun Kaptan-3’ün kaptanı Aykut Güneş, AA muhabirine, Karacabey Kurşunlu açıklarında bir ağ attıklarını ve 600 kasa sardalyayla Bandırma’ya geldiklerini söyledi.

Bu Sene Bereketli Görünüyor

Halde komisyonculuk yapan Emin Gürer ise denizlerde bol miktarda palamut balığı olduğunu belirterek, “Palamutlar Karadeniz’den geliyor, körfezimizde iyi bir hamsicilik oluyor. Marmara’ya palamut akınını bekliyoruz. Bol miktarda palamut olacak. Bu sene bereket iyi duruyor. Bu hastalığa da (Kovid-19) en iyi gelen doğal besin balık.” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.