İlçe HaberleriSpor

Bandırma’da Türkiye’nin Tenis Tutkunları Buluşuyor

Bandırma Tenis Kulübü tesislerinde düzenlenen ve Türkiye'nin çeşitli illerinden 55 sporcunun katılımıyla gerçekleşen 'Büyükler Bahar Kupası Türkiye Serisi-3' tenis şampiyonası dün başladı.

Bandırma’da Türkiye’nin Tenis Tutkunları Buluşuyor

Bandirmada Tenis Heyecani 1
Bandırma’Da Türkiye’Nin Tenis Tutkunları Buluşuyor

55 Sporcunun Arasında Kıyasıya Mücadele

Turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından 55 sporcu katıldı. Bandırma’yı temsil eden 8 oyuncu, şehrin adını duyurmak için aylar öncesinden hazırlıklara başlamıştı. Katılımcılar arasında 15 kadın ve 40 erkek sporcu bulunuyor. Şampiyona, 19 Nisan Cuma gününe kadar sürecek.

Bandirmada Tenis Heyecani 2
Bandırma’Da Türkiye’Nin Tenis Tutkunları Buluşuyor

Bandırma Tenis Kulübü Başkanı’ndan Açıklama

Bandırma Tenis Kulübü Başkanı Mustafa Kemal Sönmez, turnuva hakkında şu değerlendirmelerde bulundu: “Birbirinden değerli toplam 55 sporcu, Türkiye’nin değişik illerinden gelerek şampiyonluk için ter dökecekler. Bandırma Tenis Kulübü olarak Türkiye çapındaki bir turnuvaya ilk defa ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bandırma’mızda 4 tane sosyal tesis kazandırdık. Türkiye Tenis Federasyonuna bağlı bu bölgede tek kulübüz. Türkiye Tenis Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Şampiyonası’na Bandırma Tenis Kulübü olarak ev sahipliği yapıyoruz. Antalya, İstanbul, İzmir, Manisa, Bursa’dan katılım sağlandı. Bandırma tarihinde tenis turnuvası olarak ilk turnuva olması nedeniyle onun heyecanını yaşıyoruz. Bundan sonra daha çok sporcu, daha çok turnuva ile tenis sporunu Bandırmamızda ileri seviyelere götürmek amacımız. Hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla bu tür tenis organizasyonlarına destek vermeye devam edeceğiz. Turnuvamıza katılan Türkiye genel klasmanda 7’incisi ve 40’ıncı olan sporcularımız var. 4 günlük periyotta güzel maçlar olacak. Bu başlangıç için hepinize teşekkür ederiz. Biz kocaman bir aileyiz. Bu aile, Türkiye’nin değişik illerinden gelen tenis ailesiyle daha da büyüyor.”

Haber: İHA

İvrindi Yeni Spor Sahasına Kavuşuyor

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu