İlçe HaberleriSağlık

Bandırmalı Kadınlarla Hayat Kurtaran Bilgi Paylaşıldı

Bandırma Belediyesi, Sağlık İşleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle meme kanseri hakkında farkındalık yaratmak amacıyla bir proje başlattı.

Bandırmalı Kadınlarla Hayat Kurtaran Bilgi Paylaşıldı

780 Yatay 440 Dikey 6

Muayene Konusunda Eğitim Verildi

Proje kapsamında sağlık ekipleri, Bandırma Doğa Mahallesi’nde yaşayan kadınlara eğitim verdi. Meme kanseriyle mücadelede erken teşhisin önemi üzerine odaklanan proje kapsamında, Sağlık İşleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü işbirliğiyle öncelikle kırsal mahallede yaşayan kadınlara yönelik eğitimler düzenleniyor. Kadınlara “Kendi Kendine Meme Muayenesi Nasıl Yapılır?” konusunda bilgilendirme sunuluyor.

Bandirmali Kadinlarla Hayat Kurtaran Bilgi Paylasildi 1

“Amacımız, kadınlarımızın kendi sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak”

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, proje hakkında yaptığı açıklamada, meme kanserinin erken teşhisi için bilinçli bir toplum olmanın önemine vurgu yaparak, “Sağlık İşleri ve Muhtarlık İşleri Müdürlüğü ile işbirliği yaparak kırsal mahallelerde yaşayan kadınlarımıza yönelik bu eğitimleri düzenliyoruz. Amacımız, kadınlarımızın kendi sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak ve meme kanseri konusunda farkındalık oluşturarak erken teşhisi sağlamak.” dedi.

Bandirmali Kadinlarla Hayat Kurtaran Bilgi Paylasildi 2

Haber: Bülten

Türk Toraks Uyarıyor, “Elektronik Sigaralar Gençleri Hedef Alıyor”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu