Yaşamİlçe Haberleri

Bandırmalılar Yeşil Cadde İstiyor

Bandırma ilçesinde sokaklar ve yaya geçitlerinde ağaç dikimi için ayrılan ancak yıllardır boş kalan alanlar ilgi bekliyor. Özellikle Mehmetçik Caddesi'nde uzun süredir bakımsız ve boş kalan ağaç yerlerinin yeşillendirilmesi için mahalle sakinleri çağrıda bulundu.

Bandırmalılar Yeşil Cadde İstiyor

Bandirmalilar Yesil Cadde Istiyor 1
Bandırmalılar Yeşil Cadde İstiyor

“Bu alanlara yeniden fidanlar dikilmesini talep ediyoruz”

Paşabayır Mahallesi sakinlerinden Saffet Candan, mahallelerindeki boş bırakılan alanların tekrar yeşillendirilmesi ve peyzaj çalışmalarının yapılmasıyla ilgili bir an önce somut adımların atılmasını istediklerini belirtti. “Yıllar önce ağaç olan alanlar şimdi göz ardı edilmiş durumda. Boşluklar ekimler ve bakımlarla değerlendirilmeli. Mehmetçik Caddesi gibi birçok sokak da aynı durumda. Mahalle sakinleri olarak yerel yönetimden bu alanlara yeniden fidanlar dikilmesini talep ediyoruz.” dedi.

Bandirmalilar Yesil Cadde Istiyor 2
Bandırmalılar Yeşil Cadde İstiyor

“Bu konuda adımlar atılmalı”

Candan ve diğer mahalle sakinleri, bu alanların yeşillendirilmesinin sadece estetik açıdan değil, aynı zamanda çevresel ve toplumsal faydalar sağlayacağını vurguladı. “Yeşil alanlar, hem çevre dostu hem de insanların dinlenme alanı olarak büyük önem taşıyor. Çocuklarımızın ve bizlerin daha sağlıklı bir çevrede yaşaması için bu konuda adımlar atılmalı.” diye ekledi.

Mahalle sakinleri, Bandırma Belediyesi’ne seslenerek, yıllardır ihmal edilen bu alanların yeniden canlandırılmasını ve yeşillendirilmesini talep ediyor. Yerel yönetimden, mahallelerin daha yaşanabilir hale getirilmesi için bir an önce harekete geçmeleri bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bandirmalilar Yesil Cadde Istiyor 3

Haber: İHA

Balıkesir’in Odağı Hızlı Gelişen Orman Ağaçlarında

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu