Balıkesir Merhaba Gazetesi

BANÜ’de “Uluslararası Bilimde Kadın Ve Kız Çocukları Günü” Etkinliği

BANÜ’de “Uluslararası Bilimde Kadın Ve Kız Çocukları Günü” Etkinliği
12 Şubat 2021 - 11:14

BANÜ’de “Uluslararası Bilimde Kadın Ve Kız Çocukları Günü” Etkinliği

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve KADEM Balıkesir İl Temsilciliği işbirliğiyle “Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü” etkinliği düzenlendi.

BANÜ ve KADEM İşbirliği İle Organizasyon

Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda gerçekleşen  “Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü”  programında bir konuşma yapan KADEM Balıkesir İl Temsilcisi Zeliha Kahraman, okumanın önemine vurgu yaparak, “Okumak, aydınlanmak, aydınlatmak geleceğe bilimle ilgili yeni bir şeyler sunabilmek hepimizin en büyük hayali.” dedi.  Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir de bilime ve eğitime önem verilmesi gerektiğini söyledi.

 “Bilim Dünyasının Yüzde 30’u Kadın”

Bilim dünyasında ortalama 100 kişiden 30’unun kadın olduğu belirten Özdemir, “Ülkemizin ise akademideki kadın oranları açısından çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.” diye konuştu.  Program sonrasında Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir  ve KADEM Balıkesir İl Temsilciliği ekibi tüm konuklara Denizcilik Fakültesi Laboratuvarları ve Prof. Dr. Sabahattin Zaim Kütüphanesi gezdirdiler.

Öğrenciler Etkinlikler Yaptılar

Denizcilik Fakültesi Laboratuvarları ile ilgili konuklara Dekan Prof. Dr. Mustafa Sarı bilgilendirmede bulunurken, kütüphane ve çalışmaları hakkında ise Öğr. Gör. Duygu Bilgin Kayalık tarafından bilgi verdi. Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in de eşlik ettiği gezi sonrasında ikinci etkinlik için katılımcılar Sağlık Bilimleri Fakültesinin de yer aldığı merkezi derslik binasına geçtiler Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi Laboratuvarı, Beslenme ve Diyetetik Laboratuvarı ve Hemşirelik Laboratuvarlarını gezen Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri  laboratuvarlarda çeşitli etkinlikler yaptılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.