Balıkesir Merhaba Gazetesi

BANÜ’den Bir İlk

BANÜ’den Bir İlk
21 Nisan 2021 - 14:38

BANÜ’den Bir İlk

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Öncülüğünde başlatılan “Yaparak Öğrenme ve Oyunlaştırma Metodu İle Girişimcilik Eğitimi” yaygınlaşıyor

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Selva Staub yürütücülüğünde ve ayrıca Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisinin (BANÜ-TTO) katkılarıyla “Yaparak Öğrenme ve Oyunlaştırma Metodu” ile “Girişimcilik Eğitimi” projesi hayata geçiriliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği desteği ile gerçekleşen proje kapsamında, ayrıca ilk olarak Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde, Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in de iştirakleriyle bir çalıştay gerçekleştirdiler. Calıştayda proje yürütücüsü Doç. Dr. Selva Staub tarafından, ayrıca çeşitli üniversitelerden programa dahil olan akademisyenlere “Yaparak Öğrenme ve Oyunlaştırma” metoduyla girişimcilik eğitimi verildi.Pandemi nedeniyle online olarak devam eden programda online ortamda yaparak öğrenme ve ayrıca oyunlaştırma metodu kullandılar. 9-10-11 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleşen online eğitim programına Türkiye’nin dört bir tarafından pek çok akademisyen ile ayrıca öğrenciden oluşan 250 kişi katılım gösterdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Girişimcilik Eğitimi” projesine öncülük etmekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, hem yaparak öğrenme ve oyunlaştırma metodunun uygulanması hem de girişimcilikte ekosisteme olan katkıları ile özgün bir model olan ve ayrıca ilk etabı tamamlanan “Girişimcilik Eğitimi” projesinin diğer etaplarına da Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi olarak desteklerinin devam edeceğini söyledi.

Girişimcilerin özelliklerini geliştirmeyi ve nitelikli girişimci sayısını arttırmayı hedefleyen proje; sekiz modülde 200’e yakın oyunlaştırılmış aktiviteyi kapsıyorlar. Projenin ilerleyen süreçlerde daha çok sayıda üniversite, kurum ve kuruluşun katılımıyla hem yurtiçi ayrıca hem de yurtdışında sürdürülmesi planlıyorlar.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.