Balıkesir Merhaba Gazetesi

Banvitli basketbolcular hayallerindeki meslekleri anlattı

Banvitli basketbolcular hayallerindeki meslekleri anlattı
27 Kasım 2014 - 10:30

Genel

Bandırma’da engellilere yönelik eğitim veren bir merkezi ziyaret eden sporcular, küçük yaşlarda istedikleri meslekleri ve bugün yaşadıklarını paylaştı

Bandırma’da engellilere yönelik eğitim veren Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni, başantrenör Zoran Lukic ile ziyaret eden Banvitli basketbolcular, küçük yaşlarda istedikleri meslekleri ve bugün yaşadıklarını paylaştı.

Lukic ile Kulüp Menajeri Turgay Çataloluk, takım menajeri Turgay Zeytingöz, kulüp idari koordinatörü Oktay Ulaş, oyuncular Sammy Mejia, Chuck Davis, Keith Simmons ve Cevher Özden, Şehit Öğretmen Mustafa Boz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.

Okul Müdürü Eyüp Tezcan Köse, yoğun maç trafiğine rağmen zaman ayırarak Banvit’in okullarını ziyaret etmelerinden mutluluk duyduklarını belirterek, “Çocuklarımız sizinle bir araya gelmekten çok mutlu oldular. Çarşamba günü biz de Partizan maçına gelerek sizi destekleyeceğiz. Banvit ailesine desteklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Öğrencilerin “basketbolcu olmasaydınız hangi mesleği tercih ederdiniz?” sorusuna Zoran Lukic, “Ben aslında pilot olacaktım. Ancak sonra tercihlerim değişti. Boyun uzayınca ailemin de yönlendirmesiyle basketçi oldum. Pişman değilim” yanıtını verdi.

Cevher Özden ise polis ya da doktor olmak istediğini belirterek, “Boyum uzadı basketbolcu oldum. Basketbol hayalimdeki meslek değil ancak severek yaptığım bir iş. Basket oynamaktan dolayı çok mutluyum” dedi.

Chuck Davis, küçükken hayvanları çok sevdiğim için veteriner ya da bilim adamı olmak istediğini ancak basketbolcu olduğunu anlattı.

Keith Simmons, küçükken mimar olmayı istediğini ifade ederek, “Ancak matematik dersine bir türlü ısınamadığım için mimar olmaktan vazgeçtim. Bir de baktım ki, basketbolcu olmuşum” diye konuştu.

Sammmy Mejia, şarkıcı olmayı hayal ettiğini dile getirerek, “Ama sonuç da basketbolcu oldum” ifadesini kullandı.

Ziyaret sonrasında okul müdürü Köse, öğrenciler tarafından yapılan tabloyu Turgay Çataloluk’a hediye etti.

Çataloluk da öğrencilere basketbolcuların imzalı Banvit formasını hediye etti. (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.