Balıkesir Merhaba Gazetesi

BARET HEDİYE ETTİLER

BARET HEDİYE ETTİLER
29 Nisan 2015 - 0:00

Genel

BAİGDER yöneticileri, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde ziyaret ettikleri Vali Mustafa Yaman’a baret hediye ederek konuya dikkat çekti. BAİGDER Başkanı Mahmut Çamlı, “İş sağlığı ve güvenliği insana ve ülkeye yapılan yatırımdır” dedi.

Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) tarafından kabul edilen 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla Balıkesir iş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BAİGDER) yönetim kurulu üyeleri, Vali Mustafa Yaman’ı ziyaret etti. BAİGDER Başkanı Mahmut Çamlı ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Yaman’a işçi bareti hediye ederek, iş güvenliği konusuna dikkat çektiler, derneklerinin bu alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. BAİGDER Başkanı Mahmut Çamlı, ILO tarafından bu yıl ki etkinlik temasının “İş Sağlığı ve GüvenliğindeÖnleme Kültürü Oluşturma” olarak belirlendiğini dile getirdi.

BAİGDER Başkanı Mahmut Çamlı, Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü dolayısıyla Vali Yaman’a yaptıkları ziyaret sonrasında yazılı bir açıklama yaptı. Çamlı, “İnsan sağlığı ve insan hayatından daha önemli bir şey olmadığı olgusu, bu alanda çalışanlara yapılacak yatırımın aslında kendimize, işletmemize, ailemize ve ülkemize yapılan bir yatırım olduğunun en önemli göstergesidir.

Kanunla yükümlülük altına giren işletmeler bir an önce, üzerine düşen bu yükümlülükleri yerine getirmeli ve kazaların önüne geçilmesi için gerekli tedbirler almalıdır. Tüm bunların yanında; İş Sağlığı ve Güvenliği konusu bir eğitim ve kültür meselesidir. Bu konu topyekûn bir mücadele gerektirmektedir. Sadece zorlama ve cezalarla değil, daha ilkokuldan itibaren bir ders ve yaşam kültürü haline getirilmelidir” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.